| Un NiMeNi CeLeBrU a întrebat:

am si eu o problema. imi intarzie CM.nu am mai avut contact sexual de 2 luni si totusi imi intarzie. din ce cauza?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O disfuncție hormonală, stres, medicație, sarcină.
Un test de sarcină, un ecograf 3D/4D, ceai de crețișoară care este un stimulent hormonal natural, reglează menstra.
Sănătate.
Pa, pa.

| nimiiiiiic a răspuns:

Este posibil sa se fi instalat o dereglare. Dar pentru orice eventualitate, du-te la ginecolog nu poti stii niciodata ce te asteaptastraight face

| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

Esti la inceput? Atunci e normal sa iti intarzie.
Daca ai mai putin de 18 ani nu e o regula sa iti vina mereu regulat.
dar, daca totusi crezi ca e ceva ar fi bine sa consuli un medic specialist(ginecolog). Numai bine:*.

| Cameliad01 a răspuns:

E posibil sa fi avut o raceala, sau o anexita care e tot un fel de raceala dar e un pic mai tare. Sau e posibil sa fie de la "lipsa". Apoi mai poti lua in calcul ca poate sa iti vina menstruatia peste sarcina. Daca trece mai mult de 35 de zile de la ultima menstruatie, e bine sa treci pe la farmacie sa iei un test de sarcina (recomand testul de sarcina "barza"). Daca iese negativ, e bine sa consulti un medic ginecolog sa nu cumva sa fie ceva mai grav. Gandeste-te daca ai avut vreo raceala (=scurgeri abundente, usturimi in momentul urinarii, dureri ovariene si in principal la nivelul uterului) de la ultima menstruatie si pana acum.

| ANDU_6620 a răspuns:

Pai ai cumparat un test de sarcina? Lai facut? Scuza-ma ca tio spun asa da poate esti gravida si iti faci griji ca nu iti vine CM.Este adevarat se ma intampla cand vine peste sarcina.Dar sfatul meu este cumpara un test de sarcina il faci si in functie de rezultat ai sa gasesti u o solutie