| Copilcuvise a întrebat:

Buna TPU :*. Am si eu o problema. Imi place de un baiat care locuieste in "cartier". O fata [tiganca] din cartier a aflat ca imi place de el si m-a amenintat ca ma bate daca voi sta cu el si daca spun cuiva de ce mi-a spus ea. In aceea seara a intrat respectivul baiat cu mine si m-a intrebat daca s-a luat de mine acea fata. El aflase de la verisoara lui. Nu l-am putut minti si i-am spus adevarul. El mi-a spus sa stau linistita si daca se mai ia de mine sa ii spun lui. Nu mai mult de o jumatate de ora in urma s-a luat de mine fata aceea pe mess. M-a intrebat ca de ce i-am spus lui X ca m-a amenintat si ca numai de aia ma bate. Si a zis sa nu ii mai zic ca si acum s-a luat de mine ca ma omoara chatterbox. Si nu stiu ce sa fac. Sa ii spun lui X sau nu?:-s. URGENT! Dau funda:*. Va rog frumos ajutati-maa!

Răspuns Câştigător
| carnat a răspuns:

Parerea mea e ca daca se agraveaza situatia sa te duci la politie
dar in general tiganii, daca ii iei cu tupeu cedeaza
nu stiu ce sa te sfatuiesc
parerea mea, cel mai bine sa-i dai ignore tigancii pe mess si sa ii spui lui X de cele intamplate, pastreaza conversatia cand a zis ca te omoara si in caz ca se agraveaza situatia te duci la politie si arati amenintarea ca dovada, e destul de grav sa ameninti cu moartea pe cineva!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu zii lui si las-o pe tiganca sa manance castraveti murati ca e proasta, in plus daca o prinzi pe strada dai un pumn in bot asa sa nu te uite in tot restul vieti ei.

| lia a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu parintii tai. Nu te incurca cu persoane care-ti vor raul, mai tarziu vei regreta. Amicitiile pe care ti le faci acum, cand esti in crestere, te vor "urmari" toata viata. Sper sa fii suficient de matura ca sa iei decizia potrivita.

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

LOol... ce tupeu pe fata aiahee hee
Pai nu te lua dupa eawinking
Probabil ca te. a vazut mai timida si mai retrasa si din asta se poarta asa cu tinewinking
Da. i peste nas, arata. i ca poti fi si reawinking
Nu lua in seama ce spune ea, daca se da la tine da. i si u una si asa nu o sa iti mai faca nimic
Si da spune. i ca s. a luat iar de tine.
Si daca tzipa la tine sau te ia tare fata aia
Sfatul meu: nu te speriawinking si nu te inrosii la fata ca tzipa la tinewinking ca si ea tot 2 maini si picioare are ca toate fetele, nu o fii ea mai 'speciala' daca tzipa la tine, tzipa si uwinking Nu te lasa usor intimidata de vorbele ei ca probabil de aia se comporta asa ca te. a vazut ca te.ai speriat repede...

| Georgiana05 a răspuns:

Da, spune-i.Si cum s-a zis, da-i ignore tigancii si pastreaza conversatia. Daca se mai ia de tine, vorbeste cu parintii tai, nu e normal in primul rand sa iti fie frica, iar in al doilea rand sa fii amenintata cu moartea. Tiganii pot fi foarte periculosi, si cu unii din ei nu e de joaca.

| Cristiano13 a răspuns:

SPUNEI! ce are tiganca aia cu tine dao dracu spune-i ca merita o BATAIE!

| alinbrd a răspuns:

Eu zic sa te uiti in oglinda, sa inspiri adanc si sa te gandesti daca are rost sa iti iei bataie pentru baietu ala.

| Sakura_1833 a răspuns:

Auzi cu atat mai bine spune-i lui.inseamna ca te place daca te apara da cioara.si daca e ceva ca in povesti pe printesa o apara printul. uh esti frumoasa el sigur e frumos deci avem o poveste de dragoste printul o apara pe printesa de dragon...http://www.tpu.ro/design/images/emoticons/76.gif
nu te supi daca o spun asa... sper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal ca da! spune-i si apoi sa vada ea ce pateste d la respectivul x...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din experienta mea, cauta un politistmai tupeist si formuleaza o petitie, eu cand primesc cate o petitie intru in rromi si ii amenint cu un dosar penal si mai comenteaza ei(asa e natia lor) dar fata de reclamant se linistesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,spune-i...si cred ca ar fi bine sa le spui si parintilor tai...

| daianna a răspuns:

Pai... nu cred ca ar trebui sa asculti ce spune tiganca aia...
adica daca e tare in gura asta nu inseamna neaparat ca te si bate. e doar cu amenintarile... si ar fi bine sa'i spui acelui baiat ca te'a amenintat iar.
Bafta!

| stefania_3156 a răspuns:

Salz