| AndreiMolnar a întrebat:

am si eu o problema mai delicata la care as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi daca se poate. Am avut o relatie cu o fata timp de 11 luni, era virgina iar eu am fost primul baiat cu care a facut-o, din niste nimicuri ne-am despartit (gelozii in mare parte) si nu am mai tinut legatura cu ea timp de 7 luni(perioada in care din cate am inteles ea nu a mai avut pe nimeni). Zilele trecute am incercat sa o caut pe mess,am vb cu ea si am invitat-o la un suc,a acceptat,am iesit la un suc dupa care am mers la mine sa ne uitam la un film iar apoi am facut-o cu ea,ne-am inteles perfect, n-a fost nici o cearta si chiar credeam ca acum ne vom impaca. Dupa actul sexual ea s-a dus sa faca dus si a spus ca trebuie sa plece ca urmatoarea zii trebuie sa se trezeasca devreme sa mearga la un interviu. Am condus-o acasa iar in timpul acela nu a scos nici un cuvant, era tare grabita. Cand am ajuns acasa am incercat sa o sun sa vad daca e bine si nu mi-a raspuns iar de atunci au trecut 6 zile in care tot incerc sa dau de ea. Pe fb daca ii scriu nu imi raspunde, pe mess la fel, daca o sun nu raspunde. Ce credeti ca vrea de fapt? Sunt de-a dreptu` confuz si nu stiu cum sa reactionez in astfel de situatii. Mentionez ca eu am 24 de ani iar ea are 22. Va multumesc!

11 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Cred ca abia acum a realizat ce i s-a intamplat si ca de fapt nu mai vrea o relatie iar cu tine. De asta nu te mai cauta.

| Matt24 a răspuns:

Vorbiti fata-n fata si sincer.

| neutrino a răspuns:

La varsta pe care o ai, trebuie sa intelegi ca, indiferent de visele pe care tu ti le-ai facut, fata si-a mai dorit inca o partida se sex cu tine. Atat si nimic mai mult, chiar daca aventura se poate repeta.

| Raiiiisa a răspuns:

Ar trebui s afie foarte clar ca,daca ea ar mai fi vrut ceva cu tine- o relatie-cu siguranta ca ti-ar fi raspuns la telefon sau te-ar fi cautat chiar ea.
Daca ti-a acceptat invitatia la suc, iar dupa aceea sa se culce cu tine, asta nu insemna ca ea si-ar fi dorit mai mult.
Si nu crede chiar ce zice toata lumea, pentru ca nimeni nu stie cu adevarat ce a facut ea, sau cu cine a fost in cele 7 luni.
Si chiar daca nu a avut pe nimeni, contacte sexuale sigur o fi avut.

| 7639781254 a răspuns:

Cred ca are pe cineva si acum se simte vinovata pentru ce a facut. Probabil vrea sa rupa legatura cu tine de teama ca tipul cu care e sa nu afle ca l-a inselat.

| Arkhasas a răspuns:

Şi-a dat seama de faptul că nu mai merge o relaţie cu tine, aceasta a fost doar o aventură. Nu-ţi fă speranţe aiurea.

| Miiku a răspuns:

Probabil ca zvonurile despre ea cum ca n-ar mai fi avut pe nimeni ar fi false si cand ati facut-o probabil ea era deja intr-o relatie si si-a dat seama de ceea ce a facut. Cred ca ii este rusine si nu vrea sa iti spuna de asta. Te sfatuiesc sa vorbesti cu cineva apropiat ei cu o prietena ceva poate iti va da niste detalii despre ea. Sper ca te-am ajutat. happy

| Lovee18 a răspuns:

Cred ca ii pare rau pentru ce a facut iar cu tine.

| SweetCandy29 a răspuns:

Buna Andrei! Cred ca reactia ei are legatura ca totul s-a intamplat prea repede, adica ea probabil s.a obisnuit fara tine si intalnirea aceasta a socat.o putin. Nimeni nu stie ce gandeste ea, dar te sfatuiesc s.o mai lasi putin. Poate si ea este confuza. poate nu stie cum sa reactioneze, dar daca sentimentele pentru tine au revenit o sa te caute ea. Ai putina rabdare! Pa, pa! big grin

| Andreeutza_Andreea_1983 a răspuns:

Caut-o si vorbeste cu ea fata in fata este cel mai bine, spune-i ce simti, ce crezi ca se intampla si ce ai vrea sa se intample, vezi cum reactoneaza...
Succes!

| gabytpu a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa iti faci griji, probabil e speriata de ceea ce s-a intamplat. incearca sa vorbesti cu cineva apropiat ei. Succes!