| Alle15 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o problema, numai ma satur de dulciuri, azi am mancat 3 ciocolati mari, si 7 bomboane fondante si doar o supica. Ce ma fac? Nu rezist! Daufunda daca reusesc sa ma oprescc! Ma scuzati de categorie, am aleso ca se intra mereu pe ea!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mult conteaza sa ai vointa si ambitie. Spune in gand ca nu mai mananci atat de multe dulciuri. Cel mai bine ar trebui sa pornesti treptat, sa mananci din ce in ce mai putinehappy
Sarbatori fericitehappy
Pa pa.

4 răspunsuri:
| Carmen a răspuns:

Am avut si eu o perioada cand imi era tot timpul pofta de dulciuri.Am reusit sa reduc cantitatea de dulciuri gandindu-ma in primul rand ca nu face bine sanatatii mele. Vroiam din tot sufletul, nu sa renunt, doar sa nu ma mai gandesc asa mult la ele.Acum de sarbatori, numai dulciuri am in casa.Insa nu prea ma ating de ele.Mananca ceva ce iti place.Inlocuieste ciocolata cu iaurturi cu fructe, cu niste fructe, mesteca o guma. Daca vrei, poti.Succes si sarbatori fericite!

| asdfqw a răspuns:

Mananca multe fructe... pur si simplu cand vrei sa mananci ciocolata sau altceva dulce ia un fruct happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru a-ți lua glicemia și în loc de dulciuri consumă fructe!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici. De mai multe ori si cu atentie. O sa mearga.
http://www.google.com/......tp?/images