| Minuneee19 a întrebat:

Buna TPU.
Am si eu o problema. Prietena mea mi-a zis ca s-a saturat sa mai vorbim prin mesaje, ca nu ii mai place sa vorbeasca prin mesaje si sa luam o pauza. La scoala nu ii place sa vorbesca cu mine deloc si cateodata ma neglijeaza. Ce credeti ca este cu ea, mie sincer nu-mi pu-mi place deloc...sad
dau funda!big grin

7 răspunsuri:
| LalLyBoOmD a răspuns:

Toate raspunsurile pe care le-ai primit sunt gresite => Adevarul este dur, dar ii este rusine cu tine. Sau poate nu ii este rusine cu tine, dar ii este rusine sa stati numai voi sa vorbiti in timp ce colegii vostri va observa! Cred ca vorbiti doar pe mess sau poate si la telefon, iar ea s-a plictisit de o relatie gen "virtuala"! Vrea sa fiti impreuna mai mult timp, sa o tii de mana, sa o saruti, sa simta ca aceasta chiar este o relatie! Ea te neglijeaza sau incearca sa te evite ori iti da raspunsuri scurte si pleaca deoarece te place mult si ii este putin rusine sa vorbeasca cu tine ca sa nu o dea in bara! Incearca sa faci cumva ca sa fiti singuri, sa nu mai fie colegii tai prim preajma sau prietenele ei! Discutati intre 4 ochi despre ceva, frumos sau tris, nu conteaza, si apoi sarut-o! Ai sa vezi ca mai tarziu nu o sa mai poata sa se dezlipeasca de tine! Pupici! Funda?

| Minuneee19 explică (pentru LalLyBoOmD):

Noi nu suntem la aceeasi scoala. Eu sunt in timisoara si ea este in arad. La inceputul relatiei noastre vorbeam mult prin mesaje la scoala, dar acum nu mai prea deloc...cica s-a saturat de scris mesaje, nu numa cu mine, ci cu toata lumea...eu asta nu inteleg, cum sa te saturi sa vb cu cineva prin mesaje, daca iubesti acea persoana, sau poate nu ma iubeste?sad

| LalLyBoOmD a răspuns (pentru Minuneee19):

Aaaa, daca sunteti la scoli diferite e chiar si mai rau. Nu vreau sa spun ca relatiile de la distanta nu merg, stiu ca adevarul doare, dar trebuie sa-l acceptam! Poate ea chiar vrea sa aiba un iubit care sa fie langa ea, si tu nu poti, din moment ce sunteti la scoli diferite! Intr-un fel, o astfel de relatie nu are sens => Uite de ce : Nu va puteti vedea, doar pe skype hai sa spunem, nu va puteti saruta, nu o poti tine in brate, etc etc, poti doar sa vezi poze cu ea si sa vorbiti! Ei bine, o fata vrea mai mult, vrea sa te simta langa ea! Deci, eu cred ca aceasta este problema, sau poate s-a indragostit de altcineva, de exemplu de un coleg, si nu poate sta mereu la scoala sa vorbeasca cu tine din moment ce il place si pe el => Poate o mustra constiinta sau poate este o... si este deja cu el! Ai grija! Cel mai bine este sa discutati fata in fata, sau pe skype, si sa iti dai seama daca poti avea sau nu incredere in ea! Succes! Funda?

| Windswept a răspuns:

Heh,intamplator eu sunt fix in cealalta ipostaza cu mesajele...dar depinde de caz.Pare sa nu te mai placa, dar poate fi si deprimata dintr-o anumita cauza. Unele fete au nevoie sa fie lasate in pace cand sunt indignate..Ca sa afli care e problema incearca sa nu vorbesti o zi -2 cu ea si dupa sa o inviti undeva.un restaurant, la film... ceva ce ii place.Dar nu insista. Sper ca te va ajuta.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Probabil are nevoie de timp sa se gandeasca daca mai vrea sa continue relatia cu tine... straight face

| emblem23 a răspuns:

Inseamna ca vrea sa rupa relatia cu tine, s-au pur si simplu s-a saturat...vin-o si tu cu ceva nou, scoate-o la o plimbare prin parc, unde sa fie mai relaxant, scoate-o la o prajitura, faceti lucruri placute, gen: iesiti cu rolele, inchiriati la ora un teren de tenis de camp(e amuzant), iesiti la un Badminton, merge-ti mai des la cafea... face-ti lucruri frumoase impreuna si apoi o sa te caute ea, funda plz

| Minuneee19 explică (pentru emblem23):

Nu cred ca ar vrea sa rupa relatia, acum nu stiu...o sa aflu eu cumva