| doli a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema prietenul meu a plecat in alta tara pentru cateva luni si eu nu ma pot opri din plans.Ce pot sa fac sa nu ma mai gandesc numai la el si sa nu mai plang imi e foarte greu sunt cu el de un an jumate.El a mai fost plecat o data da acum m-am apropiat mai mult de el si parca imi este mult mai greu decat prima oara.Multumesc celor care raspund si funda la cel mai bun raspunshappy.

Răspuns Câştigător
| shadow222 a răspuns:

Exact nu te da batuta prietenul tau ar fi trist sa te vada plangand gandeste-te la asta cat despre timp e ft simplu, asculta muzica, iesi in oras, intalneste-te cu prieteni, scrie o poezie, vb cu pretenu la tell, mess, fb dar nu mai fi trista pentru ca l-ai intrista pe el si o sa te imbolnavesti ai grija cf si uite un sfar rau cu rau dar mai rau fara rauwinking crede-ma e adev acel proverb

7 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Dacă plângi așa de groaznic și nu te poți opri poți să iei antidepresive și o să te calmeze, deși nu îți recomand, că de plâns nu o să mai plângi dar nici altceva nu o să vrei să mai faci. Așa că cel mai bine îți găsești altă ocupație sau vorbești cu el pe mess la telefon, sunt destule modalități în zilele noastre

| doli explică (pentru FucktheSystem):

El nu are internet acolo si nu putem vorbi decat o data pe zi aia fiind seara cand termina lucru si lucreaza in fiecare zi mai putin duminica...nu avem prea multe posibilitati sa vorbim dar incercam sa ne multumim macar cu atat

| PlayWithMe a răspuns:

Pey daca plangi asa, te chem la mine sa imi umplii cada, pentru ca am auzit ca se opreste apa.Mai bine cauti pe altcineva, iti pierzi timpul cu iubirea neimplinita, trebuie sa intelegi ca daca stai si analizezi timpul in care tu suferi si timpul in care tu esti fericita, daca faci un raport, vei vedea ca esti mai nefericita cu el, decat fara el.

| ramonikkk a răspuns:

Sa-ti spun sincer si eu sunt cam in aceeasi situatie cu tine... uite cum am facut eu:Mam informat de la rude de-ale lui cand vine in tara i chestii din astea, apoi afland data am stiut ca il voi astepta, Tu daca stii cand vine in tara poate n-o sa mai suferi atat stiind ca va veni(daca va mai veni in tara)...IAR CA SA NU TE MAI GANDESTI TOT TIMPU LA EL IESI SI TU IN ORAS CU PRIETENII NUSH PUTE SI TU OCHIUL PE ALT BAIATwinking

| doli explică (pentru ramonikkk):

Vine cu siguranta inapo peste luni stiu sigur asta dar mi se pare asa mult cand ma gandesc si timpul trece din ce in ce mai greu.

| doli explică (pentru doli):

4 luni am vrut sa scriu imi cer scuze

| Iosef_Alexandru_1999 a răspuns:

Pai e chiar foarte simplu poti sa iesi in oras cu prietenii