| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.am si eu o problema sau mai bine zis un defect..ma inteleg bine cu multe fete si vorbesc liber cu ele, dar cand devine mai mult decat o prietenie, pur si simplu cand o vad imi bate inima si nu mai stiu ce sa zic...ideea e ca sunt mult prea timid cand vine vorba de o relatie si nu stiu cum sa ma mai "autoconving" ca asta e o prostie si ca ar trebui sa ma comport normal.nu am nici prea multa "experienta" in relatii, fiind abia la a 2-a, in fine, e adevarat ca am doar 14 ani. poate daca imi puteti da voi niste sfaturi sau ceva...multumesc anticipat! happy

5 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Fi tu însuți, sau tu chiar ești îndrăgostit?

| sayWhaaat a răspuns:

Stai linistit, e ok la varsta ta.

| SimonaQs a răspuns:

Nu mi se pare ceva iesit din comun. E ceva normal si mie mi se intampla acelasi lucru si sunt de-o seama cu tine (dar sunt fata). Asta e. Ma gandesc, cu timpul si cu cat vei avea mai multe relatii nu vei mai fi timid asa ca nu iti fa probleme.

Bye Bye :*

| Vlad5631 a răspuns:

Pai, nu ai de ce sa fi timid, avand in vedere ca nu o sa te manance sau asa ceva happy, nu trebuie sa le arati ca esti timid pentru ca o sa creada ca esti mototol si insociabil, trebuie sa pari ca esti un tip care schimba fetele ca pe sosete si care este mai obisnuit sa vorbeasca cu ele decat cu proprii parinti (exagerare) big grin

| Loveyou12345 a răspuns:

Este normal să-ţi bată inima când vezi persoana iubită. Acest lucru nu trebuie schimbatwinking. Eu consider că atunci când eşti lângă o peroană şi-ţi bate inima tare, e iubire adevărată. Nu ai de ce te plânge în special daca nu ai prea multă experienţă. De obicei, cănd se întamplă cum ai spus tu mai sus, cand o vezi sa-ti bata inima si sa nu mai stii ce sa-i zici, ii spui ceea ce simti si lasi timiditatea la o parte.
Sper că răspunsul meu te-a ajutat puppy dog eyes.
Fundă? puppy dog eyes