| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema... Sfaturile cele mai bune vor primi vot si fundahappy
Sunt cu prietenul meu de 2 saptamani. ne-am cunoscut cand am fost intr-un loc vizitat mai rar din orasul meu. A doua zi mi-a bagat ID`ul in lista si a inceput cu ceea ce noi numim vrajeala. Dupa 2 saptamani, i-am dat raspunsul final, si asa am inceput sa fim impreuna. Dar prietena mea cea mai buna imi tot spune ca voi suferi din cauza lui. Eu stiu ca va veni acel moment cand ne vom desparti, dar momentan nu vreau acest lucru.sad Prima oara, cand a aflat de noi, prietena mea a fost de acord. Apoi ne-am intalnit cu o alta fata care ne-a spus ca se da la mai multe. Dupa cateva zile fata respectiva si-a retras cuvintele, mi-a spus ca de cand vorbeste cu mine nu mai vorbeste cu nimeni. Dar prietena mea a continuat sa`mi zica ca ma inseala, ca ea il stie mai demult si ca se tot da la o anume fata, pe care nu o cunosc. Apoi, am aflat de la niste fete de la el din bloc ca nu are absolut nici o treaba cu tipa respectiva. Apoi prietena mea a spus ca zicea prin cartier ca nu mai vorbeste cu mine. L`am intrebat, si mi-a zis ca nu e adevarat, ca prietena mea ma minte. Din cauza ei m`am certat deja de 2 ori cu el... Acum, ea imi spune ca el vrea neaparat sa se intalneasca cu mine ca sa mi`o traga worried El mi-a batut un apropo odata, dar eu nu vreau sa fac pasul acesta pentru ca nu ma simt pregatita. Prietena mea contnua sa`mi zica sa pun capat relatiei, ca sa nu sufar mai tare. Eu nu vreau sa ma despart de el. Dar daca vrea acel lucru de la mine. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| mutulica2 a răspuns:

Asculta-ti prietena:*

| SaNdYy a răspuns:

Pune-i pe amandoi fata in fata si vezi care minte...bafta:d funda?

| Ionica9119 a răspuns:

Bun! Pe puncte, ca sunt cam multe de spus. Deci:
1. Daca incepi de la inceput cu ''stiu ca va veni ziua in care ne vom desparti...bla bla bla'', am indoieli ca acea relatie va fi una ''buna''.
2. Acea ''alta fata'' a facut exact acelasi lucru pe care l-a inceput si continuat prietena ta: a incercat sa va desparta. Lucrul asta e din ce in ce mai des intalnit...din pacate!
3. Crezi ca ar fi prost (tovarasul tau) sa recunoasca ca ''te-a facut uitata'' atunci cand era cu cei din anturajul lui?
4. Faptul ca dupa doar doua saptamani ti-a propus sa ti-o tragi cu el, nu pare a fi in regula.
5. Faptul ca tu l-ai refuzat, s-ar putea sa-l faca pe el sa se duca la altele, ceea ce iar nu bine.
6. Intr-un final, face si prietena ta ceva bun: iti spune ca vei suferi daca vei continua. E un adevar. Cel putin asta am dedus eu din ceea ce ai relatat tu mai sus.

Imi doresc sa ma fi inselat, si sa fie, de fapt, doar un mic foc de paie. Totusi, ai mare grija!

| mgtow a răspuns:

Cel mai bine e sa il lasi balta, e un nesimtit care vrea sa te dezvirgineze si nu merita. Demonstreaza-i ca nu esti proasta.

| MyFirstLove a răspuns:

Prietena ta are dreptate happy

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
1.nu te mai gandi la viitor.traieste in prezent, bucura-te de clipele frumoase pe care le petreci alaturi de el acum.
2.sa nu te culci cu el,in nici un caz. daca te vrea numai pentru asta vei afla destul de curand, si va veti putea desparti atunci.
poate prietena ta are dreptate, poate nu.tu decizi daca o vei asculta sau nu.atunci cand iubesc,persoanele se mai schimba,deci e posibil ca prietena ta sa se insele,sau poate fiindca ea il stie de mai mult timp sa aiba dreptate.
trebuie sa gandesti obiectiv,matur,si sa iei o hotarare (daca mai umbli cu el sau nu)
nu ai spus ce varsta ai, ceea ce ne-ar fi fost de ajutor.
cum zice si @ionica, daca ti-a spus doar dupa 2 saptamani sa te culci cu el.nu e prea ok.
roaga pe cineva sa faca pe detectivul, sa il urmareasca pe tip si sa afle daca se mai da la alte fete.
succes! happy