| FataLuiTata_1639 a întrebat:

Buna TPU...am si eu o problemacrying si nu stiu ce sa ma facsad sunt cu prietenul meu de 4 lui, mama il accepta dar tata nu il vrea probabil o fii din cauza faptului ca eu am 14 ani iar el 21, tati crede ca el vrea doar sa profite de mine, dar nu e deloc asa nici macar nu a indraznit sa ma intrebe chestia asta, nu ma lasa nicaieri cu el nu prea ma lasa sa ne intalnim, practic ma tin in lanturi si sunt disperata nu stiu ce sa ma fac eu am vrut sa vorbesc cu el sa ii explic ca nu e asa ca el ma iubeste etc si sa-i spun ca nu are incredere in mine, dar tata este o fire dura rautacioasa nu`i place deloc sa se distreze, si mamei mele i-am spus ca prea ma tine in lanturi si cand o sa evadez va fi rau, a incercat si ea sa ii explice dar mai avea putin si o lua la bataiecryingcrying(

da`ti`mi si mie sfaturi cum as putea sa-i spun fara sa ma certe?

va rog seriozitatecrying sunt disperata

10 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna,prinde un moment cand tatal tau este bine dispus.
Spune.i ca nu ii va permite acestui baiat,sa isi bata joc,sa profite de tine.
Roaga.l sa aiba incredere in tine, si ca nu il vei dezamagii.
Spune.i ca tii la baiatul acesta, si ca el niciodata nu ti.a cerut lucruri...din alea.

| Marius2011 a răspuns:

Poi il poti aduce pe iubitu tau acasa sa vorbeaska cu taikatu sa il cunoaska.si atunci isi va face o impresie mai buna sau mai rea acum depinde. Dar cu asta nu dai gresi.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Cum zice si nickname-ul tau tot fata lu' tata ramai.
Si tu ce crezi ca vrea tipul acela de la tine? un pupic de noapte buna sau...Am aceeasi varsta ca tine. Tatal tau cam are dreptate
Daca nu vrea acum ceva de la tine va vrea peste o luna, un an etc
Stiu sigur ca nu o sa ne asculti ca e prea mare pentru tine si bla bla bla
Poate nu am eu dreptate si ai tu si e un baiat bun.Dar nu stiu.nu l-am cunoscut asa ca nu il pot sa il judec oh go on
Tatal tau s-a intalnit cu el? Uni parinti se simt mai in siguranta dupa ce vorbesc cu prietenul fetei/baiatului.
Spune-i sa vorbeasca cu el si sa isi dea seama ca este asa cum tu il vezi
P.s dragostea e oarba.
bye

| Anileda a răspuns:

Buna.Intr-un fel ii dau dreptate tatalui tau.Gandeste-te tu ai 14 el 21.Chiar daca dragostea nu are varsta, mai tarziu el o sa vrea altceva.Analizeaza de doua ori inainte sa faci ceva, tatal tau nu iti vrea raul.Gandeste.Nu te duce cu capul inainte.Succes.

| InoTkd95 a răspuns:

Imi pare foarte rau de situatia ta!sad Desi totusi aceasta diferenta este esentiala, atata timp cat u ai incredere in el nu cred ca este vreo problema. Parintii fac chestii de genul si pentru siguranta copilului. Daca deja ai incercat sa ii expui problema, sa-i explici si nu te-a inteles las-o pe alta data. Vorbeste cu el cand, poate il gasesti in toane mai bune. Daca totusi nu merge si nu merge si nu ai de ales o minciunica plasata la locul ei e ok. Nu dispera caci disperand iti pierzi controlul asupra ta si nu se stie de ce poti fii in stare. sad Sa ai grija de tine.

| Missdaydreaming a răspuns:

Nu ai ce-i face, tatii fixati raman tati fixatiwinking. Daca chiar va iubiti inseamna ca vi se pare suficient de placut sa vorbiti mult pe mess si la tell si sa va vedeti doar pe drumul scoala-casa... nu?

| Aly_2611 a răspuns:

De ce le-ai spus ca ai un prieten? Si cu 7 ani mai mare?
Ce zic eu sa faci este sa le spui alor tai ca s-a terminat totul intre voi 2 spune-i si lui ca va trebuie o pauza de 1 saptamana pana ai tai te vor crede si apoi iesi afara cu el... dar fara ca parinti sa stie ca esti cu el daca te iubeste va intelege
Te pup :*

| Alexandra_3626 a răspuns:

Si eu am varsta ta, insa nu te prea inteleg.straight face
Adica si mie sa zicem ca imi place de un baiat de 20 de ani,de fapt cum arata si din astea, chiar daca arata de 15, Cand am auzit ca are de fapt 20 nu stiu,nici nu mi-am putut imagina sa se intample ceva intre noi.
Insa acum,in legatura cu problema ta,cu tatal tau nu stiu,incearca sa vorbesti cand e mai calm si ii explici cum sta treaba si din astea.
Insa vorbeste cu prietenul tau si da`ti seama daca intr-adevar te iubeste, pentru. ca mi se pare ciudat, cu mine nu a vrut sa fie un baiat pentru ca el are 17 si eu 14, adica pentru diferenta de 3 ani, gandeste`te, tu 14 el 21, aveti alte interese, alta gandire etc.
Si sunt de acord cu GabrinHO, mai bine nu le spuneai si gatabig grin.
Dar ai grija sa nu ajungi sa iti para rau si sa spui ca era mai bine sa asculti de tatal tau.

| fly4love a răspuns:

mah! din cate se pot intampla in ziua de azi... gandeste-te bine da ai avea tu o fata de 14 ani ai lasa-o cu unu de 21 ani care ii copt la minte si matur? va trebui ca tatal tau sa il cunoasca mai bine! daca nu intelege lasatio mai moale cu intalnirile chiar daca va iubiti asa mult! un caz stiu si eu asemanator ca al tau ea de 14 ani si el de 22
dupa un an ea a venit acasa cu drojdia in burta! la 15 ani! si el dupa ce a nascut fata nici nu mai vrea sa auda de ea si nici macar de copil! asteptati macar pana la majoratul tau si atunci poti face ce vrei tu
! dupa parerea mea! eu am 24 si m-am indragostit si eu de o fata de 16 ani dar ce sa fac asta e... daca chiar o iubesc va trebui sa astept.

| GabrinHO a răspuns:

Daca esti fraiera cine te pune sa le zici parintilor tai ce iubiti ai?