| LauraAndra a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema si va rog sa imi spuneti parerile voastre. acum 3 saptamani m-am cuplat cu un baiat care imi spunea ca tine la mine si ca vrea sa fie cu mine ca ma iubeste, ca vrea o relatie serioasa si de lunga durata cu mine. acum cand am implinit 3 saptamani el mi-a zis ca a auzit ceva foarte rau despre minne ca am facut ceva sau am vorbit cevaa m-am rugat de el foaarte mult sa imi zica ce a auzit dar nimanui nu a spus iar mie mi-a spus ca este dezamagit de mine si ca ii pare rau ca a avut incredere in mine si ca a tinut la mine eu stau si ma gandesc ca nu am facut absolut nimic asa de rau incat sa se supere in halul asta eu tin la el dar a pus capat relatiei mi-a spus ca mai bine ramanem prieteni decat sa mai auda si altele asa s-a terminat relatia noastra eu chiar nu imi dau seama ce a auzit si nu am facut nimic asa de rau incat sa il faca sa ne despartim. si nu vrea sa imi zica ce a auzit..eu il vreau inapoi tin la el mult va rog ajutati-ma i-am zis ca tin la el dar nu ma crede spuneti-mi va rog ce sa fac? nu mai rezist crying ce mai frumoasa explicatie sau parere primeste FUNDA sad

Răspuns Câştigător
| Elvena a răspuns:

Cred ca mai bine o lasi asa.
Daca nu a vrut sa iti spuna motivul, poate ca nu a fost un motiv de la bun inceput! Baiatul acesta probabil a bagat niste vrajeala cu relatia de lunga durata sa te faca sa fii cu el. Dupa ce s-a saturat, a bagat un motiv nu prea bine definit, sa nu poti sa te duci sa verifici acest motiv, sa nu poti sa ii reprosezi ceva, si s-a despartit de tine.
Nu-ti face griji, viata e plina de oameni ca astia! Lasa-l sa fie, nu mai suspina dupa el. O sa gasesti tu pe cineva care te apreciaza asa cum esti, fara sa caute motive fara sens pentru a se despartii de tine. Capul sus, nu merita.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E prostie adevarata, pai in general un baiat sa auda ceva de prietena lui ex inselat injurat vb pe la spate, pai iti cere parerea gen ( fa ****** de ce te *** pe la spate cu altu, sau de vb urat ca vaca pe la spate de mine ) ca sa intelegi ce vreau sa zic, tiar ziceo in fata. Posibil nu te iubeste si vrea sa scape de tine, si i-a venit ideea astea, dupa mine e destul de buna, vad ca da roare, parerea mea lasa-l si ia-ti unul care tine cu adevarat la tine, nu sa te duca de nas repede, bye

| GeorgyiIone a răspuns:

Eu cred ca el a gasit acel motiv pentru ca s-a plictisit de tine si nu stia cum sa scape de tine.In cazul acesta, nu poti face nimic sa-l aduci inapoi. Pot fi mai multe variante. Daca ai vreun dusman, poate i-a spus ceva urat despre tine.Eu te sfatui sa incerci sa vorbesti cu el si sa afli adevarul.Demonstreaza-i ca esti o fata de nota 10 si cu timpul isi va da seama ca nimic din acele lucruri urate pe care le-a auzit despre tine nu sunt adevarate. Eu iti doresc succes si sa te impaci cu acel baiat happy

| Iulianmzq a răspuns:

Eu unu nu cred ca el chiar a avut un motiv si a gasit el motiv ca ar fi auzit ceva pentru ca daca auzea si iti spunea tie nu se intampla nimic, adica mna era posibilitatea ca tu sa te iei de cel care cica i`ar fi zis lui si atunci cadea el de prost dar putea sa iti zica ce a auzit fara sa zica de unde a auzit dar atata timp cat nu ti-a zis nimic, eu cred ca acest motiv este inventat de el doar ca sa se desparta de tine si tu sa consideri ca e vina ta. oh go on

| Wowhow a răspuns:

Pai dar baiatul asta e tare rau! Cum sa-ti faca asta, cand a vazut clar ca suferi? Saracuta de tine. Dar nu ar trebui sa te simti atat de rau.Macar nu ati fost chiar atat de mult timp impreuna, deci rana e mai putin adanca.Si intr-adevar, poate ca nu a existat niciun motiv, din moment ce nu a vrut sa ti-l spuna si a mai si insistat sa ramaneti prieteni(deci se simtea oarecum responsabil). Cauta pe altcineva de care sa-ti placa, o persoana care chiar sa te merite si sa te pretuiasca.Nu imediat, dar cat poti tu de repede.Succes! :*

| patriccccia a răspuns:

Buna Andra :*! Deci. Asa sunt toti baietii, toti ca '' vai te iubesc si sti cu tine chiar va fi altfel, vrei sa stai cu mine '' si noi fetele suntem proaste si ii credem si zicem '' da ''. Eu cred ca asa a fost si in situatia ta. Eu nu cred ca chiar te iubea cu adevarat ci si-a dorit o relatie asa ..practic doar te-a folosit. Dupa ce s-a plictisit de tine ti-a zis ''pa '' intr-un mod indirect. Eu zic ca daca tu chiar ti asa de mult la el sa vorbesti cu el la scoala pentru ca pe mess se poate pune oricand pe invisible sau poate iesi si nu mai poti vb. Odata, dupa ore nu il lasi sa plece pana nu-i explici ca tu nu ai facut nimic si vrei sa stii de ce ti-a dat papucii fara niciun motiv. Ii spui ca esti confuza si daca chiar te iubea cu adevarat cum a zis el vorbea mai intai cu tine nu se lua dupa barfe! Deci poti sa iti dai seama singura ca nu te iubeste! Astept raspunsul tau :*:*. Multt noroc >big grin

| AnonimGirll a răspuns:

Poate s-a bagat cineva intre voi ori el a gasit un pretext sa va despartiti.