| iriiinaaa a întrebat:

am si eu o problemasad sunt cu prietenul meu impreuna de 3 luni. de cand ne-am combinat am avut pata pe o fosta colega de a lui din liceu(a terminat liceu), pe care nu am suportato si i-am pus conditia sa nu mai vorbeasca cu ea daca mai vrea sa fim impreuna. de atunci nu a mai vorbit pana acum cand m-a sunat fata aia aseara sa imi zica, ca pleaca la timisoara la facultate, ca o sa scapam de ea, etc. si am intrebat`o din curiozitate daca a mai vorbit cu prietenul meu zilele astea si mi-a raspuns ca s`au salutat in cartier dar in trecere nimic mai mult. l`am sunat am discutat cu el, bineinteles ca dupa ce ne-am certat ultima data din cauza ei a promis ca o sa imi spuna tot mai ales de ea ca nu o sa ma mai minta cu nimic. in fine. revenim la discutie, cand l`am sunat a spus ca nu mi-a zis pentru ca stia ca ne vom desparti ca nu voia ca nu mi-a spus spre binele relatiei noastre. am inceput sa ne certam i-am zis ca eu nu mai pot avea incredere in el ca asa cum ma mintit odata o mai poate face si a 11a miia oara. a inceput sa planga. eu la fel.cand mi-a spus ca "eu nu regret amintirile frumoase dintre noi" mi-am dat seama ca eu chiar il iubesc si nu as putea sta fara elsad voi ce ziceti sa fac? sunt confuza nu stiu ce sa mai krd sad funda :X

6 răspunsuri:
| adinutzu a răspuns:

Pai
daca el ti-ar fi interzis sa nu vb`esti cu un coleg, pentru ca... ce motiv ati avut nu stiu, Si el te`ar fi salutat
pur si simplu buna
tu ai fii zis la fel

si nu ii spuneai nici tu pentru ca stiai ca va veti certa

Iarta`l
voi 2 chiar va iubiti`winking

love struck

sa va iubiti mult timppp`>; d<

fi`tsi fericiti!

| Mjdolhfi a răspuns:

Doar pentru ca a salutat-o te-ai suparat? Dar ce vroiai mai exact nici sa nu o salute? Si ce ti-a ascuns? Tu i-ai spus sa nu vorbeasca si asta a facut.Acum nu ai decat sa suporti consecintele din cauza geloziei tale inexplicabile. Vorbeste cu el si cere-ti scuze.Nu-l pierde pentru o prostie.Bafta! Si data viitoare gandeste-te de 2 ori inainte a pune capat unei relatii.

| ATHOS a răspuns:

Sa incerci sa nu mai fii geloasa si sa nu mai impui conditii de acest gen. Dragostea se bazeaza pe incredere.

| SlowLikeSnow a răspuns:

Daca ti'a ascuns acel lucru a fost pentru ca nu voia sa te piarda si nu mai fi atat de geloas si posesiva ca o sa se sature intr-o zi de tine si te da drac* asa ca ai incredere in el si daca intr'adevar il iubesti schimba'te pentru el. papa:*

| Derye a răspuns:

Ti-ai pierdut increderea in el? Ai avut vreodata incredere in el? L'ai respectat vreodata? Daca te iubeste, nu te va insela si tu nu trebuie sa il verifici sa ii impui conditii cu cine si cu cine sa nu se vada.
Eu personal te'as fii parasit in acel moment.
>_>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fai fato impacate cu el