| AndreeaEnache a întrebat:

Am si eu o problema happy. Sunt cu un baiat de 3 ani. Problema este ca el a fost mai rece si indiferent inca de la inceput.El niciodata nu a venit sa ma vada cand a fost ziua mea,(de vreun amarat de cadou nu are rost sa mai vb) m-a tinut mereu mai la distanta si ne vedeam numai in weekend.Si cu toate astea l-am iubit ca ultima proasta desii nu merita.Cand eu nu lucram nici nu indrazneam sa-i cer un suc, iar acum lucrez eu si el nu, nici macar nu-si cauta de munca si-mi cere bani cu nerusinare cu promisiunea ca o sa mi dea el inapoi desii stiu ca nu va fi asa.Deja are sa-mi dea vreo 20 de mil dar mi-am luat deja gandul de la banii aia(da stiu sunt proasta).El este obisnuit sa aiba totul gata facut daca are nevoie de ceva "mami si tati" ii pune totul la dispozitie, el nu a putut niciodata sa-si cumpere un lucru din banii lui pentru ca nu este in stare sa stranga un leu(i-am platit scoala de soferi nici macar nu se oboseste sa invete) plus ca atunci cand muncea iesea seara de seara la bere cu baietii pana la 3 dim nu ca acum nu ar iesii.Sambata trecuta de ex a venit acasa la 5 dim mort de beat pentru ca a iesit cu prietenii in club(pe mine nu m-a invitat)iar peste vreo doua zile sa vad poze pe fb ca era in club si cu fosta lui iubita ca vezi domne ca face parte din acelasi grup de prieteni si ca nu are cum s-o evite.Cand eram mai hotarata sa-l las si asteptam momentul potrivit, fix in ziua cand am facut 3 ani eram la o terasa sarbotoream chipurile (evident pe banii mei) cand hop ma cere de nevasta. Culmea avea si inel.As fi vrut din tot sufletul sa-i spun nu, doar ca mai erau doua cupluri cu noi si nu am vrut sa creez o situatie penibila si m-am vazut nevoita sa spun...da. Acum simt ca prin acest da mi-am luat un angajament sau ca am promis ceva si imi este aiurea sa-i zic "stii eu ti-am zis da. dar de fapt nu vreau sa mai fiu cu tine". Simt ca el nu este barbatul cu care eu vreau sa fac o familie. Voi cum ati proceda in locul meu. Sper ca nu v-am stresat cu "romanul " meuhappy. pup

Răspuns Câştigător
| pursisimpluAlex a răspuns:

Deci eu numai pot de nervi iti dai seama ca gresesti dar o faci intruna si intruna si intruna si 10000 de intruna te vedeai cu el doar in weekend in cursu saptamani ce faceati?straight face si nu inteleg ce culu ati fost timp de 3 ani :O cand el nu petrecea de ziua ta cu TINE numai zic nimic ca am nervi laughing parerea mea lasa-l dar nu te mai gandi la el prima oara gandeste-te la tine de exp nu ii zici da la cea mai imp intrebare din viata ta doar sa nu se simta el urat eu te rog sal lasi serios vorbesc esti prea buna numai zic ca bea. nu stiu ce sa mai zic. app sper ca nu te-am stresat cu romanul meu laughing

11 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Spune-i pa! La ce doamne iarta-ma accepti un asemenea om langa tine? Draga mea, baietii vin si pleaca! Vorbeste cu el, spune-i ca nu vrei sa fii a lui in viitor, ca nu te merita. Vezi si tu ce spune, iar daca nu se schimba in niciun fel, ia atitudine! Bafta si sa ne spui si noua cum a fost!

| Neimportant a răspuns:

Interesant,,roman'' insa eu cred ca nu este barbatul potrivit cu care sa-ti intemeiezi o familie. Ai atatea motive sa iti inlocuiesti raspunsul pozitiv adica,, Da'' cu,, Nu'' deoarece iti cheltuieste banii si nici macar nu ii inapoiaza, nu isi cauta de servici, in loc sa te intretina el pe tine de fapt e invers, bea, merge prin cluburi si se distreaza fara tine deci n-are nicio treaba, nu se gandeste ca tu il astepti sa petreceti mai mult timp impreuna, se gandeste doar cum sa-si faca mai mult de cap si sa se distreze la maxim, iar cat despre fosta lui iubita, nu poate sa o evite dar macar sa nu-i dea motive sa filtreze cu el. Cat despre faza cu platitul scolii de sofer, ai facut cea mai mare greseala, in primul rand ai pierdut bani si in al doilea rand ai pierdut controlul din cauza lui. 3 ani inseamna totusi o durata, insa, nu poate sa continue la infinit in ritmul asta. Daca doresti sa te casatoresti ai face bine sa ii impui niste conditii, sa fii mai severa si sa nu-i permiti sa-ti distruga fericirea. Trebuie sa ii creezi propriul program in care sa fii aproape de el, si sa ii mai oferi si putina libertate sa nu se simta,, inchis''. Insa pentru faptul ca nu prea va vedeati decat in weekend si ati avut o relatie mai la distanta...e o decizie grea. Doar tu poti sa hotarasti ceea ce vrei cu adevarat fiindca e destinul tau in joc!

| mona a răspuns:

Am avut si eu un astfel de prieten cu care am stat 2 ani dar mi-am luat inima in dinti si l-am parasit si nu imi pare rau nici in ziua de azi[tot asa a ramas de cum l-am lasat], sfatul meu e sa te gandesti bine si sa iei o decizie in privinta asta si sa stii ca cu astfel de baieti nu faci casa

| Sfanthul a răspuns:

Wooooooow! ai stat cu capul in nisip si ai asteptat sa auzi: "Vrei sa fii sotia mea?" ca sa-l scoti? La naiba fata! Uita de astazi de el... huuuuh! laughing) esti femeia ideala! face bani, nu comenteaza daca nu e scoasa in oras! si pune boticul la toate minciunile! Unde locuiesti? Vreau sa te cunosc! laughing)))

| madalinutza a răspuns:

Buna. tie ti se pare frumos ceea ce a facut in toti cei 3 ani? asa vrei sa fie si in casnicie? Nu face prostia astastraight face sa te casatoresti cu cineva inseamna sa va impartiti viata, sa fiti mereu unul alaturi de celalalt, sa va iubiti, sa va respectati, si dupa ceea ce a facut in cei 3 ani tu iti mai doresti o viata alaturi de el?straight face eu in locul tau dupa ce am vazut ca a venit mort de beat de la club ii dadeam papucii automat, mai ales sa stiu ca merge si se distreaza bine fara mine ..nu te supara dar profita de tine si te foloseste..mai ales cu banii..inteleg ca il iubesti si ca e greu sa il refuzi dar totul are o limita. Si daca va casatoriti veti trai mereu din banii tai? Nu cred ca iti doresti asa cevastraight face si in plus daca mai vorbeste cu fosta prietena 100% a si fost ceva intre ei in seara aceea..prea multe i-ai acceptat..eu zic ca e timpul sa pui punct..si nu trebuia sa spui da doar ca mai era acolo un cuplustraight face trebuia sa ii spui frumos ca te vei mai gandi si ii vei spune raspunsul personal..este o prostie sa accepti doar pentru ca erau si restul acolo.te sfatuiesc sa vorbesti cu el sa ii spui ca nu esti sigura..si ca tu nu ai vrea o casnicie care sa fie bazata pe infidelitate si doar tu sa tii casa in sus. daca iti promite ca se va schimba si totul va fi altfel atunci ar mai merge.da altfel in niciun cazstraight face..Succes:*

| neutrino a răspuns:

Raspunsul este simplu, imi cer scuze, dar ai dreptate: esti o proasta.

| Vix999 a răspuns:

Este dreptul tau sa te razgandesti. Uite un exemplu : o prietena de'a mea mai avea o luna pana la nunta. Era cu respectivul de 12 ani de zile (12!). Si-a dat seama ca nu pe el il vrea ca tata pentru copiii ei...asa ca a anulat tot! Cu nunta platita, totul pregatit.
Nu astepta sa ajungi acolo. Inca ai timp o gramada.
Isi bate joc de tine, de banii tai, de iubirea ta pentru el....de tot. Pentru el totul e o joaca si o are bataie de joc.

| UnVis a răspuns:

Dai papuci si vezi de viata ta

| pursisimpluAlex a răspuns:

Sa speram ca acum iti dai seama ca ai gresit cam in tot acest timp (3 ani ) si pe viitor fi u fata nu baiatu intr-un cuplu. SI faza sai spuna ca accepta cu niste conditii el la cum il vad singur " moare de foame" deci el sigur o sa zica da asa o sa fac etc pana se vede casatoritoh go on si dupa de la capat daca nu s-a schimbat el singur in 3 ani nul mai schimba nimeniwinking si cred ca tu ai fost doar asa o pardita de sex pe saptamana intr-o relatie de 3 ani se ajunge la stat impreuna etc nu ne vedem sambata, duminica ne f... si hai pa te sun peste o saptamana.

| JesusIsLoveJesusIsLife a răspuns:

Am crezut ca ai 3 ani, adica 36 de luni laughing

| AndreeaEnache explică:

Va mutumesc pentru raspunsuri cu toate ca unele au fost rautacioase, neutrino sa te fereasca dumnezeu sa iubesti din tot sufletul si sa nu fii iubit doar asa o sa intelegi despre ce vb eu aici. Sunt hotarata sa nu fac pasul cel mare mai am doar sa-mi fac curaj si sa-i spun ADIO.