| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, sunt cu un baiat de citeva zile pina acum nu ne-am prea sarutat, pe obraz de astea da, sh ce-i drept nici nu stiu cum se saruta bine, acum imi e cam frica ca va ride cand va afla ca el e primul, nu stiu dc dar am un presentiment prost... Acum nu stiutiu ce sa fac, sa-i spun sau cind ne vom saruta pur si simplu sa improvizez si eu... Help

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu mai avea nici un fel de presentiment,nu are ce sa iasa prost, e doar frica ta ca nu vei putea sa fii la inaltimea situatiei.
Tot ce ai de facut este sa stai calma si sa astepti.
La un moment dat, se va apropia de tine si iti va atinge buzele.Nu te incorda, lasa-ti buzele moi si gata.Nu e nevoie sa faci nimic altceva.
Vei vedea ca dupa ce vei fi sarutata,vei rade si tu de teama asta a ta!
In plus,nu stiu daca prietenul tau este timid,respectuos sau nu stie nici el sa sarute,ca sa nu te fi sarutat pana acum!
Nu-i nevoie sa-i spui,desi va fi incantat in sinea lui, posibil sa devina motiv de mici glume pe seama ta, in viitor.
Mult noroc!

2 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Stai tu linistita. De parca suntem asa experimentatilaughing Stii, aparentele insealatongue In plus...baietilor le cam place sa fie primii whistling

| 2dmv a răspuns:

Avand in vedere ca te simpatizeaza si este cu tine, ar trebui ca si baiat sa se simta mandru ca el este primul.Si la faza cu sarutul totul va decurge de la sine pentru ca un sarut nu se poate invata, improviza sau imagina...se traieste clipa, e unic!