| punkgirlloveyouzbang a întrebat:

Buna TPU...am si eu o problema...sunt foarte timida baiatul de care imi place m-a intrebat daca vreau sa fiuu el si l-am refuzat pentru ca sunt fff tiimida nici nu potsa-l privesc in ochi? ce pot face? funda:X

8 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Scrie-i un biletel sau o scrisoare.si cere raspuns tot in scris

| xXdoareuXx a răspuns:

Daca ai id-ul lui, prinde curaj si zi-i pe mess ca ti la el.Pun pariu ca ar fi foarte fericit sa auda asta de la tinehappyhappyNu trebuie sa fi timida pentru ca in viata n-o sa faci nimic cu aceasta calitate. Dupa mine cel mai bine ar fi sa-i zici ceea ce simti.Adica te minti si pe tine si pe el ca sa zic asa.Tu il placi el te place dar nu vrei sa fi cu el(suna cam naspa dupa mine).Eu iti urez succes si asculta-ti inima.Asta conteaza cel mai mult:X...nu ce zice lumea, daca ne luam dupa lume n-am face nimic.Succes si astept vesti sa vad ce ai rezolvat.Te puphappyhappy

| RuxiiRawrr a răspuns:

De ce ti-e frica? Spune-i ce simti pentru el, intr-un mesaj sau pe messenger.Fii tu insuti,si e pacat sa-l pierzi,parerea mea.
Si eu am fost asa, incearca sa te apropii mai mult de el, silucrurile se vor intampla de la sine.
Sper ca te-am ajutathappy

| tensazangetsu a răspuns:

Tu esti palita in cap cum ai putut sal refuzi pe baiatul care iti place? cel mai bine eati inima in dinti si spune-i da...ca mai tirziu o sa-ti para rau dar deam o sa fie tirziu

| Casa a răspuns:

Ceau! Si eu sunt un tip timid dar sa stii ca nu rezolvi nimic daca taci si nu ii spui. Stiu si eu ca mie imi place de o fata asa ca vorbesc pe mess, dar in fata in fata nu prea reusesc sa ii spun ce simt.Asa ca incearca prin mess, sau trimite un mesaj! {Bafta"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca esti timida si de aia l-ai refuzat,spune-i ca si tie iti place de el doar ca esti timida si nu ai stiut cum sa reactionezi,spune-i pe mess daca nu ai curaj in fata, si eu sunt timida de mor nu alta, da cu baietii vorbesc pe mess! Bafta

| ioanaisfetcu a răspuns:

Invinge-ti timiditatea si vor apare rezultate pozitive.

| VendeTTa666b a răspuns:

Buna sa nu fii timida iti tin pumnii.