| Giulyyy a întrebat:

Buna,TPU! Am si eu o situatie critica, sa zic asa.Am fost cu un baiat 6 luni,in tot acest timp ne-am certat, ne-am inselat, m-am desp. de el de mai multe ori dar tot pe mine ma vroia. Dupa6 luni se termina totul cu certuri foarte mari,la o zi dupa despartire ma informeaza ca a intretinut o relatie sexuala cu o alta fata in timp ce eram imp
Dupa ceva timp isi cere iertare,ma suna,vb tot timpul, spune ca ma iubeste, vrea sa ne impacam
In tot acest timp am cunoscut un baiat din alt sat cu care sunt impreuna de ceva timp dar inca nu ne-am vazut.
Pe care ar trebui sa-l aleg!?
Cu care ar trebui sa raman?!
DAU FUNDA:*!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu actualul bineinteles dupa ce-l cunosti dac anul merge asta e...
trecutul e trecut crezi ca-si are rostul?
ce esti tu roata de rezerva a cuiva?
deschide ochii si nu-ti mai fa sperante ca va fi in zadar. daca te intorci la fostul e ca si cum alegi sa suferi mai mult. mergi mai departe si gata..stiu ce zic!

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe al doilea.E clar ca primul te-a inselat.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu ar trebui sa ii ierti infidelitatea primului. Nu cred ca mai poate fi vorba de incredere intre voi. Nu ai de unde sa stii ca nu te va insela din nou.
Tu alegi daca vrei sa fii impreuna cu celalalt.
Daca nu iti place indeajuns de mult, asteapta-l pe urmatorul.

| ApaMineralaPlata a răspuns:

Pe baiatul din alt sat ar trebui sa-l alegi, dupa tot ce ti-a facut fostul este de neiertat cu tine s-a comportat urat in alea 6 luni in timp ce cu o alta fata a intretinut o relatie sexuala si dupa toate astea ai fi de acord sa-l ierti?

| iubesc a răspuns:

Buna, cu nimeni..mai intai fa-ti ordine in viata si gandeste-te bine la ce ai de facut.

| h3r a răspuns:

Cu nimeni. Nici tu nu știi ce-i cu tine. Nu-i nimic dacă rămâi oleacă single în timp de vară.

| adrianapda a răspuns (pentru h3r):

Cică vara asta nu se poartă singlelaughing!

| h3r a răspuns (pentru adrianapda):

NU-s la modă sad
Tu ești la modă?

| adrianapda a răspuns (pentru h3r):

La mine e" complicated"...sadhee hee

| h3r a răspuns (pentru adrianapda):

Dacă nu merită, pleacă.

| adrianapda a răspuns (pentru h3r):

Cam merita..ca daca nu ar fi meritat as fi plecat demultlaughing

| h3r a răspuns (pentru adrianapda):

Atunci să nu mai fie complicat. Mergi mai departe cu dânsul.

| Satango a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa vorbesti cu fostul tau iubit sa il intrebi daca a fost adevarat ca a intretinut o relatie sexuala cu o fata in timp ce era impreuna cu tine sau a zis asta doar sa te faca geloasa. Fi atenta la raspunsul lui. Iar despre ''baiatul din sat'' nu pot sa zic prea multe doar ca... daca nu v-ati vazut nu exista 'iubire' nu exista nici 'placere'. Intalniti-va! Si poate va fi ceva.
Bafta!

| secret093 a răspuns:

Buna! Daca il iubesti pe primul, acorda'i sansa de a iti explica ce s-a intamplat in relatia voastra, daca s-a culcat sau nu cu alta fata. Daca a facut asta, iti zic ca o a face si a 2-a oara. Cineva mi-a zis ca "Infidelitatea nu se iarta niciodata ", pentru ca nu va fi nici prima nici ultima.
Celalalt baiat, " baiatul din sat" poate merita o sansa dupa ce lamuresti situatia cu fostul, asta daca va potriviti, sa nu faci vreo greseala la nervi, ca dupa tot tu ai de suferit.
Bafta puppy dog eyes

| Achtor a răspuns:

Pe al doilea, daca il iubeai indeajuns pe primul al doilea nici nu exista...''alege ce iubesti, apoi iubeste ce ai ales'' se spune...fa cum crezi ca vei fi fericita

| AmaliaAmi a răspuns:

Buna! Sunt sigura ca ai suferit in acest timp din cauza primului iubit.Dar cu siguranta nu ar trebui sa il alegi pe el.Ti-a facut mult prea mult rau.Si daca s-a intamplat asta odata o va face si alta data.Eu zic sa ramai umpicut singurica ca sa iti asezi gandurile, sa vezi exact ce vrei. Sper ca raspunsul meu iti este de folos.happy

| cappytempo a răspuns:

Eu zic ca treci cu vederea peste ei.Primul nu e bun ca te-a inselat si cine inseala nu o face numa o data, si al 2-lea inca nu cunosti.Nu merita nici sa depui cel mai mic efort pentru el daca el nu o face. bafta!

| Giulyyy explică:

Heii