| linna_1573 a întrebat:

Buna TPU am si eu off`ul meu...
m-am transferat intr-o clasa noua anul acesta, iar noii colegi mau primit cu mare caldura, treaba sta in felull urmator: mie imi place de un baiat de la mine din clasa, vb, radem, se pune cu mine in banca dar eu cred ca ma considera doar o amica spuneti-mi voi ce ar trebui sa fac ca sai captez atentia? cum ar trebui sa ma comport? cum ar trebui sa ma imbrac? ajutati-ma va roog

Răspuns Câştigător
| Loredana_4793 a răspuns:

Mai bine esti cat mai naturala, asa cum ai fost pana acum, daca te imbraci mai extravagant sau iti schimbi comportamentul, brusc, e posibil sa isi schimbe parerea despre tine si cred ca nu vrei asta.
Vorbeste cu el, spune-i ce simti, pe mess, la telefon, dar nu in clasa ca sunt prea multe persoane si lucrul asta e mai bine de rezolvat in doi. Poti sa te intalnesti cu el la un suc, numai voi doi si atunci isi va da seama ca simti ceva pentru el, dar spune-i clar lucrul asta, fii hotarata, e mult mai bine asa.
Mult succes! Te pup!

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Deocamdata cauta sa va cunoasteti mai bine; pe parcurs o sa apara si atasamentul unul fata de altul si daca aveti noroc sa va placeti o sa fiti impreuna!

| Madden a răspuns:

Esti cumva din Iasi? daca da te ajut eu rolling on the floor

| Onny91 a răspuns:

Sa iti dai odata sutienu jos in fata lui...asa sigur ii captezi atentiabig grinbig grin>big grin