| TheGirlWithPoison a întrebat:

Am si eu sa va povestesc ceva, desi e cam lunga. Deci, vara trecuta m-am imprietenit cu un coleg de clasa. Era dulce, amuzant, destept, iar ochii lui m-au innebunit, plus ca nu era smecheras din asta. Apoi am inceput sa vorbesc mai mereu cu el, sa vorbim ore intregi pe mess sau chiar si la scoala. Devenisem cei mai buni prieteni, iar el era singurul baiat in care aveam incredere si care m-a ajutat cand mi-a fost greu. Toata lumea ne zicea ca noi suntem impreuna dar nu era asa. De felul lui, era putin mai timid. Toate bune si frumoase pana acum doua saptamani, cand mi-a zis asa : " Am fost azi la piscina si m-am ars rau, mai ales pe buze. Vrei sa ma vindeci si pe mine cu un sarut? ". Iar eu i-am zis ca da, pentru ca putin ( bine, poate putin mai mult >:" ) il placeam. A venit la mine, ne-am sarutat apoi mi-a pus intrebarea daca vreau sa fiu iubita lui. Am ramas :O si am acceptat. Problema mea este ca el nu ma suna sa ma intrebe daca ies pe afara cu el sau pur si simplu un ce mai faci. Saptamana trecuta a trebuit sa plece 4 zile din oras si mi-a zis ca ma suna, dar n-a facut-o . Intrebarile mele sunt :
1. Oare ma iubeste cu adevarat sau … ?
2.Nu stie cum sa se implice intr-o relatie? ( mentionez ca la amandoi este prima relatie si suntem de acceasi varsta >- 15 ani )
3.Nu ii pasa de mine sau tot ce v-am zis se petrece numai in capul meu?
Va multumesc ca m-ati ascultat, astept sfaturile voastre love struck.
TPU rock \m/!

Răspuns Câştigător
| Piㄨㄨy a răspuns:

Ce chestie! si eu am patit exact la fel!rolling on the floor))

pai ce sa zic... poate e mai timid de felul lui(asa cum ne-ai spus tu) si nu prea are curaj sa te sune si sa vorbiti. suna-l tu, invita`l sa iesiti undeva...si daca el continua sa se comporte ca inainte,intreaba-l pur si simplu si vorbiti deschishappy. eu cu prietenul meu vorbim despre absolut orice(ii cer sfaturi in privinta hainelor si trebuie sa admit ca se pricepe!laughing ) si daca ma deranjeaza ceva,ii zic in fata si rezolvam problematongue.

Este posibil sa nu stie sa se implice intr-o relatie daca e la prima, asa ca daca esti mai curajoasa ca el, fa tu primul pas:*.

Si sigur ca ii pasa de tinewaiting.
big hug
sper ca te-am ajutat:*:*:*:*:*

fundita?:X

4 răspunsuri:
| consiliera a răspuns:

Daca ti-a spus sa il saruti nu e chiar asa de timid.Te tine la distanta.Nu esti cam ce vrei pentru el.In lipsa, se va multumi si cu tine.Mai asteapta.

| *Lyttle.me* a răspuns:

Hello TheGirlWithPoison!
Sa-ti spun o chestie. Si eu am fost cu un baiat si la fel era pentru prima data cand avea o prietena. Treaba cu telefonul a fost asemanatoare, deci orice faceam el nu ma suna, m-am gandit mai mereu la subiectu asta si pana la urma a inceput cu timpu sa numai fie asa. Acum sa ajung la concluzia ca daca tu te intelegeai f.bine cu el inainte sa fiti impreuna, e clar ca simte ceva pentru tine. E la inceput, e prima oara pentru el ca si pentru tine in schimb noi fetele gandim altfel. Da-i timp, o sa-si revina. Daca vrei sa intaresti tu relatia, suna-l tu si o s-o faca si el, sa-l impingi de la spate cum ar veni, mai ales ca e timid.big grin
Mult succes!

| DorelSudoru a răspuns:

Poate nu avea semnal batulaughing
De ce ne intrebi pe noi s nu il intrebi pe elstraight face

| DenisaAntonia09 a răspuns:

Daca ai spus ca e timid...atunci te poti gandi numai la faza ca nu te sun sau nu te intreaba daca nu iesiti amandoi afara.blabla. Deci varianta mea este a doua.
Nu stie cum sa se implice intr-o relatie? ( mentionez ca la amandoi este prima relatie si suntem de acceasi varsta >- 15 ani )