| GeorgianaDragus a întrebat:

Am suferit mult de la ultima relatie.A fost prima data cand chiar am pus suflet si nici dupa 3 luni de zile nu am putut sa il uit.El nu mai simte nimic acum.In urma cu 2 ani varul meu mi-a facut cunostinta cu un coleg de al sau cu care era cel mai bun prieten, prin urmare a devenit si cel mai bun prieten al meu.Si in acesti 2 ani de zile am vorbit foarte mult si am ras impreuna si de toate(dar niciodata singuri, pentru ca era varul meu la mijloc).El ma place, de 2 ani de zile.Nu a fost cu nimeni niciodata, si cu toate ca ne-am mai si certat, nu ne-am mai vorbit, apoi ba ne-am impacat, el nu a incetat niciodata sa ma placa, se purta mereu la fel si toate certurile erau din vina mea.Mereu simteam ca in preajma lui pot sa fiu eu insumi, puteam sa ma imbrac sau sa imi fac parul hidos, lui nu-i pasa.
Eu niciodata nu am avut o relatie bazata pe multa incredere, si cu cineva caruia sa pot fi eu insumi si sa spun tot.Nu sunt o persoana foarte hotarata, nu am stiut niciodata ce vreau.Si nu as vrea nici sa il folosesc ca sa il uit pe cel ce ma ranit atata, dar o parte din mine ar vrea sa vada cum ar decurge relatia, dar mi-e frica ca atunci cand ne vom desparti nimic sa nu mai fie ca inainte.Chiar nu stiu ce sa fac..sa pastrez aceasta frumoasa prietenie chiar daca el ma iubeste iar eu sa fiu indiferenta la sentimentele lui sau sa ii acord o sansa?

Răspuns Câştigător
| Miah a răspuns:

Bună. Un băiat atât de bun cum l-ai descris tu nu prea mai găseşti în ziua de azi. Dacă el te iubeşte de ce nu-i acorzi o şansă. Dacă celălalt băiat te-a rănit sau numai simte nimic pentru tine crezi că merită să suferi tu pentru el? Nu ar merita nici să te uiţi la el. Eu zic să-ţi asculţi inima, să uiţi de tot ce a fost şi să mergi mai departe. Pentru că într-adevăr nu poţi schimba nimic din ce a fost dar tu poţi hotărâ ce vei face. Mult succes şi sper să fie totul bine. Pa

5 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Acorda-i o sansa, cine stie... happy

| HeadUpAndSmile a răspuns:

Bună, sunt de părere că ar trebui să-i acorzi o şansă, chiar dacă probabil după despărţire lucrurile nu vor mai fi la fel. În timp, poate vei începe şi tu să simţi ceva pentru el, dar spune-i de la început asta, dacă într.adevăr ţine la tine te va înţelege şi te va aştepta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acorda-i o sansa!

| Byby11 a răspuns:

Mai bine acorda-i o sansa daca esti cu altcineva asta nu inseamna ca te folosesti de acel cineva ca sa uiti de fostul sau fosta asa ca nu te gandi ca te folosesti de el… dar cati ani ai?