| eu991 a întrebat:

Am un prieten care a fost cu o fata..de multe ori.M-am combinat cu ea odata si el s-a suparat. Apoi m-am despartit la 1 ora. Fata ai mi-a spus ca ma place foarte tare(ne intalnim la tara cand vin la bunici.Eu stau intr-o comuna si ea la oras si prietenul meu la tara). Si eu o plac pe fata aia. Dar nu stiu ce sa fac! Maputeti ajuta?laughing funda

8 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Daca tu o placi si ea te place eu zic sa fiti un cuplu. Mi se pare ca prietenul tau e nesimtit daca a fost cu ea de "multe ori". Sa se impace, sa se desparta si iar sa se impace e o prostie, mai bine sa fie cu tine si gata!
Funda? big grin

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Pai daca nu mai e cu fata aia ce ar avea impotriva prietenul tau? Poate mai tine la ea, nu stiu. Intreaba-l daca il deranjeaza acest lucru, o iubita iti faci destul de usor, dar un prieten mai greu.

| Anonimusus a răspuns:

Impusca-te si gata mai taraneeewinking

| InvisiblePinkUnicorn a răspuns:

Pai, daca ea zice ca te place ar putea sa renunte la amicul tau si sa sta cu tine, si iti zic un mic secret, cu cat te comporti mai frumos cu ea, cu atat si ea va fi mai impresionata, uhm... ii poti face tot felul de complimente, si incerci sa fii mult mai dulce ca orice amic de'al tau. intelegi ce vreau sa zic? pai. cam atat, daca mai ai alte nelamuriri, ma cauti. Bafta happy

| ZakkyRock2 a răspuns:

Risti sa pierzi un prieten dar daca nu te intelege si el pe tine nu ai cel face lasa-l sa steie singur cu gelozia lui tu gandeste-te ca ai pierdut un prieten fals nu unu bun si combinate din nou cu fata daca zici ca te iubeste asa mult dar numa daca si tu simti la fel fundita?

| AndrewRippedbyLife a răspuns:

Combina-te din nou cu fata aia daca acel prieten al tau e chiar un prieten adevarat va intelege va trece peste si se va bucura pentru voi doi. sfatul meu e sa nu renunti la persoana iubita pentru a-i satisface ego-ul prietenului tau

| Shandorika a răspuns:

Salut.

După părerea mea, nu ar trebui să laşi o fată să intervină între tine şi prietenul tău, aşa ceva nu se face într-o prietenie, absolut deloc. Aşa că, ai grijă..SAU ar mai fi varianta să stai cu ea împreună fără ca prietenul tău să ştie happy.

Mult noroc.

| eu991 explică:

Multumesc dar nu stiu pe care sa il aleg castigator.