| pitikaaa a întrebat:

Am un prieten foarte drag, care este mai orgolios. El mi-a spus ca are nevoie de o persoana care sa il ajute sa scape de orgoliu, dupa ce am avut o discutie pe tema asta cu el.
Imi puteti da niste sfaturi, cum as putea sa il ajut sa mai lase din orgoliu?
Funda, multumesc mult! :*

Răspuns Câştigător
| MaximClaudiu a răspuns:

Cred ca o modalitate ar fi sa il ajuti sa realizeze anumite lucruri,( ex: premiu la un concurs ), si apoi sa il obligi sa fie modest si sa nu se laude...repeta miscarea de cateva ori si la un momendat se va obisnui, sper

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Paraseste-l repetat sau inseala-l si fa-l mereu sa-si calce pe orgoliu si sa te caute.

| pitikaaa explică (pentru neutrino):

Nu sunt impreuna cu el laughing e un amic foarte drag