| gabytza8 a întrebat:

an si eu o intrebare,oare pot sa il intreb pe baiatul pe care il plac daca vrea sa fie cu mine,el mi-a zis ca sunt de gasca,am facut si glume impreuna,mi-a trimis o melodie, vorbim despre sporturi care le practica el si eu...
Oare pot sa il intreb?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună.

Normal, băieţii fac acest pas, nu fetele. Poate ar trebui să-i spui că îl placi. Dacă er te va evita după asta şi nu o să ţineţi mult legătura înseamnă că nu te place.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| gabytza8 explică (pentru BLeur):

Stie ca il plac. si tot vorbim

| gabytza8 explică (pentru BLeur):

Stie ca il plac si tot se uita la mine si tot vorbim si el m-a facut de gasca cand stia ca il plac

8 răspunsuri:
| Anonym2013 a răspuns:

Bunabig grin. Il intrebi daca te place, si daca ar vrea sa fie ceva mai mutl decat o prietenie. Cel putin stii ce-o sa faci in continuare straight face eu asa am facut dar din pacate mi-a zis ca se mai gandestestraight face. nu stiu ce sa cred, noi am ramas in continuare cum eram. Spr ca macar tu sa reusesti :*.

| gabytza8 explică (pentru Anonym2013):

Si mie mi-a zis ca se ma gandeste acum o luna sau doua si dupa a zis ca vrea sa ma cunoasca mai bine, si dupa mi-a zis ca sunt de gasca si noi vorbim dar nu stiu ce sa zic acum, tu ce zici?

| Anonym2013 a răspuns (pentru gabytza8):

Nu stiuthinking sunt in aceeasi situatielaughing

| gabytza8 explică (pentru Anonym2013):

laughing

| Dianaㄨ a răspuns:

Buna!
Nu fetele fac acest pas, ci baietii.
Nu trebuie neaparat nici sa existe aceasta intrebare cat timp totul vine de la sine si va veti trezi dintr-o data unul in bratele celuilalt.
Asteapta sa se iveasca dragostea dintre voi pur si simplu, nu te grabi!

O zi buna, poti intreba si aici :
http://educatiasexuala.ucoz.ro

| Nifra a răspuns:

Nu te grabii, poate el te vede ca pe'o amica. Mai asteapta sa vezi cum se comporta si daca continua ca si pana acum incearca sa-i bati niste apropouri ca sa-si dea seama cat de cat ca-l placi. Succes big grin