| bogdan133 a întrebat:

Anul acesta am trecut clasa a 9-a. si astazi mi s-a intamplat ceva... Eu nu vorbeam chiar cu toti colegi (noi) doar buna si cam atat. dar astazi prin ultimele pauze m-am asezat la intamplare intr-o banca si cum sunt cel mai amuzant din clasa am inceput sa discut cu cei cu care am mai vorbit. Incepe ora si intra directoarea in clasa. atunci ma uit ca m-am pus langa o colega draguta. chiar foarte draguta. m-am ridicat sa ma duc in banca dar ea imi zice ' Stai aici. ' eu desigur am spus ' ok ' dar vine colega ei de banca... ea ii spune ' Stai si tu in alta banca. ' dar colega aia nu a vrut si am plecat la loc. in ora mi-am adus aminte ca colega asta... mereu radea la glumele mele sarate sau nesarate. Intrebarea mea este : Credeti ca pot fi cu ea.? adica exista o 'chimie' sau friendzone. eu asta incerc sa evit. si 2. Cum pot sa imi pun in valoare amuzamentul. in fata altor ' pretendenti '! Mersi O MARE FUNDA CELUI MAI BUN SFAT!

9 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

In primul rad trebuie sa fi mai aproape de ea, s-o cunosti mai bine, sa afli cateva lucruri despre ea, vorbeste cu ea mai des, mergi in grupul ei de prieteni sau invit-o pe ea in grupul tau.
atunci cand consideri ca ai aflat destule si poti concluziona ca e o sansa sa te placa, poti sa-i spui ce simti pentru ea, iar daca te place...ei bine totul de aici va decurge de la sine
bafta tinerelulewinking

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Din ce ai zis tu aici nu cred ca isi poate da seama cineva daca te place sau nu.
Doar daca petreci mai mult timp cu ea iti poti da seama de asta.

Si despre amuzamentul tau, il poti pune in valoare cel mai bine fiind tu insuti.
Situ ca nu pare cine stie ce, dar asta e cea mai buna cale.
Daca vei incerca sa iti schimbi personalitatea incercand sa iti pui in valoare amuzamentul, pana la urma vei esua, dar daca vei fi tu, sigur vei reusiwinking.
Succes!

| STEFANXxX a răspuns:

laughingTe inteleg foarte bine amice.Eu tot sunt amuzant la lectii, sau cand nu e proful in clasa spun o vorba atat de haioasa ca toata clasa rade.Dar nu te satisface.
Tu zici ca daca poti fi cu ea, ei bine totul e posibil.Deci stii nu te ingrijora solutii sunt 1000 si una pe care le poti face.Bine acorda-i mai multa atentie,de ex:
Tu: Salut,ai facut tema cutare sau daca nu intelege ceva,hey pot sa te ajut la ceva,mai scurt prieteneste -te cu ea mai bine. Apoi ii zici dupa ore.
Tu:Hey,stii,imi pari interesanta,ma gandeam daca vrei sa iesim la o plimbare,asa prieteneste sa te pot cunoaste mai bine.
Ei,este de dorit ca ea sa accepte propunerea ta(daca nu accepta,las-o balta,poate pe alta data). Cand va veti intilni la salut,doar o saluti si atata tot(pentru inceput). Apoi incepeti sa discutati despre teme diferite,cum ar fi:carti,filmuri,facebook,prietenie,jocuri,barfe,muzica,internet,foto,relatii,ei si multe altele. Dupa aia,te duci o petreci pana acasa si ii zici
Tu:Stii,mie chiar mi-a placut de tine, hey poate ne vom mai intilni odata si o saruti pe obraz.

Ei dar nu te prea grabi ca nu este chiar asa greu cum crezi tu, eu nu stiu ce caracter ai tu, asa ca sunt persoane prea emotive eu nu stiu, dar vezi si tu cum faci.In ce priveste simtul umorului este bine ca sa spui ceva amuzant tare ca sa te auda toata clasa, sau macar jum.Apoi...hmm,stii simtul umorului vine de la sine, cu cat persoana este mai pozitiva cu atat mai amuzanta este, dar daca este inchisa sigur ca nu prea se pot intimpla multe cazuri amuzante.Bine Bogdan,winking succes in dragoste si in ras!

| bogdan133 explică:

Stai linistit ca nu fac glume chiar asa de. cand le fac le fac cu dublu sens! Totusi sper sa ai dreptate. Nu stiu daca cumva daca vorbesc cu ea 'prea mult' sa nu fie o relatie de prietenie. cred ca majoritatea stiti ca daca intri in friendzone' iesi mai greu. deci nu as vrea sa im stric sansele! As dori mai multe sfaturi. ce ar trebui si ce nu ar trebui sa fac! Stiu ca cer mult. si ca fiecare fata e la fel. dar cand este indragostit nu mai stii nimic! FUNDA

| neutrino a răspuns:

Vise, vise. Curteaz-o si vezi cum reactionaza. Bafta.

| VampireBlood a răspuns:

Pai cred ca poti sa fii cu ea daca si ea simte cv pentru. tine.Incearca sa o gadili, sa-i spui glume in timpul orei, pauzei etc. Baftahappy!

| zubby05 a răspuns:

O placi...te inteleg dar eu zic sa nu incepi o relatie cu o colega mai ales ca esti in clasa a9a( este normal ca in clasa a9a sa iti placa de anumite persoane pentru ca nah' sunt noi si frumoasa{fetele} si simti ceva tu acolo) dar gandeste-te bine... daca o sa va despartiti. poate nu va intelegeti. Ea sau poate chiar colegii ar putea face "misto" de tine pe tema asta. Mai bine mai astepti putin sa afli mai multe despre ea si dupa te decizi ce vrei sa faci. funda?

| alex4410 a răspuns:

Esti smecher omule! Normal ca e ceva intre voi! Ai grija cu glumele le spui doar cand chiar trebuie ca si glumele in exces strica! Si inca ceva! Fii mai ''Tupeist''! De exemplu la faza cu colega ei trebuia sa ii spui:,, Te rog ora asta sa ma lasi cu(cum o mai cheama)sa stau in banca! Atunci ea sigur s-ar fi simtit putin flatata deoarece ea ti-a zis sa stai in banca cu ea si tu nu ai vrut cu niciun pret sa parasesti banca! Adica ''i-ai respectat ordinul''! Esti smecher omule da-te la ea ce mai stai? Maine sa vorbesti mai mult cu ea ca daca stai s-ar putea sa ti-o smulga cineva! Si inca odata ai grija cu glumele! Sa fie la vremea lor si sa fie bune!

| Nastiunea a răspuns:

Din mesajul tău cam nu se înțelege tot.Din tot ceea ce am ințeles îți pot spune că totul depinde de fată și de caracterul tău.Parerile noastre cam puțin contează asta tu decizi dar nu alții.Și nu ar trebui să alegi între fete, vei vedea de care îți place mai tare cu timpul.