| jasmine11 a întrebat:

as avea nevoie de un sfat! din cauza unei femei proaste, prietenul meu va trebui sa plece un strainatate la munca, eu nu stiu ce o sa fac fara el, lui ii este frica sa nu il insel, dar nu intelege ca mie nu imi pasa de sex, ci de el si de imbratisarile lui, de sarutarile lui, o sa am nevoie de asa ceva, si nu accept de la oricine, ci numai de la el, si imi tot repeta ca realitatea asa este, baiatul pleaca, fata isi gaseste altul care sa fie langa ea, dar nu ma crede ca pot sa il astept, fara sa am pe cineva langa mine, daca nu el atunci nimeni, si nu ma crede, chiar nu mai stiu cum sa il fac sa ma creada. funda

Răspuns Câştigător
| aiurea231223 a răspuns:

Am niste prieteni. Ea este plecata dincolo, acolo face scoala acolo lucreaza acolo practic a crescut. El este aici si cu toate astea sunt de cativa ani impreuna sunt foarte indragostiti se iubesc nespus de mult si din cate am inteles au inceput deja planuri de nuntalaughing. Ma rog explica-i ca mai sunt si alte asemenea cazuri ca al vostru si au supravietuit si au avut si final fericit. Sa aibe putina rabdare ca va veti mai vedea tu vei merge la el el se va intoarce inapoi la tine veti mai vorbi la telefon, pe net pana cand veti putea fi din nou impreuna si de data aceasta ca in basme, pana la adanci batraneti. Va fi greu realizez asta, va fi aproape imposibil, dar totusi este un aproape si daca voi 2 va iubiti cu adevarat si sunteti sortiti sa fiti impreuna aceasta distanta nu va face altceva decat sa va apropie mai mult. Spune-i ca indiferent cat de departe veti fi voi 2 intodeauna veti fi acolo unul pentru celalalt, ca veti fi apropiati si cand insfarsit se va termina si el se va intoarce acasa sau daca tu vei decide sa te muti dincolo cu el ( indiferent de decizia voastra) veti realiza cu adevarat cat de mult va iubiti si ca sunteti facuti unul pentru celalalt. Bafta si imi pare rau sa aud ca pleaca dar ia-o altfel ia-o ca pe o provocare de la Dumnezeu, un fel de test care, cand se va termina va va ajuta pe viitor.

3 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Pentru cat timp pleaca?
Sa ai o relatie la distanta este destul de greu. Insa daca va iubiti si aveti incredere unul in celalalt va fi bine. Si cand se va intoarce o sa fiti si mai apropiati (daca distanta nu va intervenii). Dovedeste'i prietenului tau cat de mult il iubesti, petreceti timpul care a mai ramas impreuna, faceti tot felul de lucruri dragute. Bafta si iubiti'va mult!

| yellowalien a răspuns:

Am citit intrebarile si dilemele tale despre relatia in care esti implicata, iar tot ce pot sa te sfatuiesc e sa-l uiti naibii pe baiatul asta, care e doar un nesimtit arogant, pe langa asta mai e si orbit de gelozie si te freaca exact cum vrea el, iar tu, ca o copilita indragostita si naiva, accepti sa fii calcata in picioare. Daca mai stai cu el esti cea mai mare fraiera de pe planeta asta. Cam atat am avut de zis. Bine, asta daca e adevarat ce povesteai tu.
Bafta, si ai mare grija ce faci!

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Ti-ai putea chema un prieten dragut caruia sa ii explici si sa ill rogi sa se dea la tine si tu sa il refuzi de fata cu el.

P.S.tonguerietenul tau sa nu fie si al lui caci ar putea aparea conflivcte.

Bafta!