| LittleSis a întrebat:

as avea nevoie de un sfat. Eu am 16 ani si sunt cu un baiat de 21 de ani impreuna de cateva luni. Ne intelegem foarte bine si tinem unul la celalalt, dar suntem departe unul de celalalt. Credeti ca va rezista relatia?

14 răspunsuri:
| ApaMineralaPlata a răspuns:

Nu va merge relatia voastra dupa un timp tu sau el o sa va indragostiti de alta/altu pentru ca o sa aveti nevoie de cineva care va este alaturi tot timpul nu doar rare ori!

| h3r a răspuns:

Începutul sună prost. Numai vârsta strică.

| LightYagamy a răspuns (pentru h3r):

Caracaterul conteaza nu varsta.

| h3r a răspuns (pentru LightYagamy):

Foarte bine zici, dar nu la o fetiță.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru LightYagamy):

Da, dar nu la 15 ani!

| fuzzer a răspuns:

Daca sunteti departe unul de celalalt, tu nu poti stii ce e in capul omului, si ceea ce simte el pentru tine. El isi exprima sentimentele pe plan virtual, prin mesaje, muzica, etc...

Nu stiu ce sa zic, daca voi nu va vedeti, sa puteti discuta, eu nu dau mari sanse unei asemenea relatii.

| LittleSis explică (pentru fuzzer):

Pai noi ne puteam vedea, doar ca mai rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate merge stai linistita :* Si eu am avut o asa relatie la distanta iar dupa cativa ani de asteptare ne-am mutat impreuna. Primii ani tot la distanta au fost, si au fost foarte multe discutii si gelozii si certuri.dar stiam amandoi ca trebuie sa fim impreuna pentru ca ne iubim si am rezistat, iar acum suntem fericiti impreuna :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„Eu am 16 ani si sunt cu un baiat de 21 de ani impreuna de cateva luni" - e prea mult. Cât despre cei care spun că vârsta nu contează, lăsați utopiile!
Contează mentalitatea care e diferită la vârsta asta. Chiar dacă nu ar fi, în cazul în care acel băiat e atât de imatur, înseamnă că nu m-ar interesa.
„dar suntem departe unul de celalalt" - las-o baltă. Nu cred că rezistă și chiar de ar fi așa, tot va chinuiți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce credem noi sau tu e irelevant...

| NickName01 a răspuns:

1% sanse. Nu te implica prea mult.

| NickName01 a răspuns:

Si tu si el sunteti la varste la care nu prea stiti ce vreti...

| NickName01 a răspuns:

Cel mai important este respectul! Acesta ar trebui sa fie fundamentul
relatiei si al asteptarilor pe care le aveti unul de la altul...
Onoarea şi demnitatea pentru o fata, o femeie reprezinta totul!

| NickName01 a răspuns:

La diferenta aceasta de varsta nu te implica prea mult pentru ca este mai instabila decat o frunza uscata...