| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu o intrebare. Eu am un prieten cu care mergem in fiecare sambata/duminica in parc sa ne plimbam etc. si ca in orice parc sunt multe fete. Eu sunt mai timid de fel, dar cum pot sa ma duc si eu la o fata, sa o salut, sa intru in vorba cu ea daca e in grup cu inca 1-2-3-4 fete sau chiar si baieti? Ca mi-e ca daca ma duc spre ea, vor sari celelalte fete, sa zica perversule sau lucruri de genu sau mi-e teama ca voi fi respins chiar daca voi gasi pe cineva. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| EmanuelT a răspuns:

Vorbești cu ele ca și cu prietenii tăi, acum nu mă refer cu "bă pl", "****" ș.a.m.d, mă refer prin calm și fără bâlbâială.
Dacă-s mai multe, mergi și te bagi în seamă "ce fac fetele?(dar nici să pari vreun pedofil sau vreun cocalar pus pe fapte mari)" sau zici direct "de cum te-am observat, n-am putut să nu vin să vorbesc cu tine(și arăți spre aia cu care vrei să vorbești)" sau dacă-s singure "ce face un grup plin de fete frumoase fără un bărbat care să le apere?" și comtinui să vorbești cu ele, dar încerci să te axezi pe aia de care îți place, să își dea seama pentru cine ai venit.

| AirSensei a răspuns (pentru EmanuelT):

Da, dar eu sunt mai timid de fel. Adica eu de obicei cand vad un astfel de grup, simt ca parca am in fata o bariera invizibila care imi spune: "Nu te duce ca vei fi luat la misto sau vei fi respins". Cum pot trece de ea? Sau de aceasta teama de a fi respins?

| EmanuelT a răspuns (pentru AirSensei):

Aia toți o avem și nu poți scăpa de ea, poți doar să micșorezi acea barieră... prin cât mai multă socializare și cum vrei să scapi de barieră la fete, multă socializare cu fete. Cu timpul ai să creși în boașe, să zic așa, dar acea frică tot o să o ai, doar că nu așa mare ca acum, la început.

8 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Te duci si le intrebi cum ajungi nu stiu undewinking si iei fata de baiat serioswinking

| AirSensei a răspuns (pentru alina2k18):

Da, dar eu nu vreau sa le intreb pe toate, vreau sa intreb numai una

| alexalx1234 a răspuns:

Ai rezolvat pana la urma?

Răspuns utilizator avertizat
| 420h2o a răspuns:

Salutare.
E foarte foarte simplu. Nu inteleg de ce voi barbatii va complicati cu tot felul de tertipuri, scheme, replici. Repet, e mult mai simplu.
O vezi, te duci la ea, te prezinti intinzandu-i mana. Ea automat face acelasi lucru. Intre timp poate prietelene ei chicitesc pe langa. Ignora-le. Dupa ce te-ai prezentat ii spui ca ai observat-o si ca ti-ar placea sa iesit doar voi doi intr- zi. Apoi ii ceri numarul, de acolo ar trebui sa curga lin daca si ea se simte atrasa la prima vedere.
Refuzurile acestea pe care le primiti sunt din mai multe cauze, cateodata care nici macar nu tin de voi sau aspectul vostru, dar n-ar trebui sa va descurajeze.