| anonim_4396 a întrebat:

TPU!happy
As avea si eu o intrebare. posibil sa fie stupida, dar ma macina de cateva zile si chiar nu stiu ce sa fac.
Am o relatie de o luna cu un baiat si din punctul meu de vedere pana acum relatia merge bine.
Trebuie sa mentionez ca nu am avut nicio relatie de durata pana acum si chiar as vrea ca de data asta sa fie diferit(si el mi-a spus ca isi doreste acest lucru).
Problema este ca nu vreau sa fiu nici prea insistenta, nici prea indiferenta(cum am fost in rel.anterioare). El a plecat de sarbatori la ai lui dar n-a dat niciun semn de viata de atunci...ar trebui sa-mi fac griji? sa il sun? sau pur si simplu sa astept sa se intoarca de acasa si sa ma contacteze?
Va rog raspundeti-mi doar daca doriti sa ma ajutati. Fara bataie de joc.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LadyInBlack a răspuns:

Buna. Cam urat din partea lui sa nu te sune sa vada ce mai faci etc. Lasa-l sa te caute el primul, doar e baiat.laughing Si daca iti spune ceva gen "Dar tu de ce nu ai dat un sms / apel?" ii spui frumos ca ai facut-o intentionat ca sa vezi daca iti va arata ca se gandeste si la tine. Nu trebuie sa iti faci griji, se intampla des ca intr-o relatie unul dintre indragostiti sa fie usor neglijabil. Daca te deranjeaza foarte tare acest lucru ar trebui sa ai o discutie cu el si sa ii spui ce te deranjeaza si ce ai vrea sa schimbe, ca relatia sa continue. Insa trebuie sa iti alegi cu grija cuvintele, sa fii ferma si sa te faci corect inteleasa.

8 răspunsuri:
| Summer a răspuns:

Nu esti insistenta daca il suni odata. Sa insisti inseamna sa suni in continuu, sa stresezi, nu sa suni dupa o saptamana. Suna`l intreaba-l ce face... si de ce nu intreaba`l de ce nu a dat nici un semn de viata pana acum? Nu vad de ce sa astepti sa te contacteze. O fi el plecat la parinti, dar nici un telefon!? Da`o in colo de treaba! Suna`l ca nu gresesti!

| MihaEla_8742 a răspuns:

Daca e sa fie pentru tine, si isi doreste ceea ce iti doresti si tu -o relatie serioasa- e clar ca te va suna...mai devreme sau mai tarziu. :*

| mary4567 a răspuns:

Depinde si de cat timp a plecat... daca a plecat de putin timp ``asteapta``. daca a trecut cam mult timp inseamna ca nu il mai intereseaza de tine sau nu are cum sa ia legatura cu tine.

| Mihai7best a răspuns:

Pai ai tot dreptul din lume sa il suni sa vezi ce face, in fond ii iubitul tau

| sophy_5853 a răspuns:

Cred ca cea mai simpla cale e sa ii dai un mesaj...stiu ca il astepti pe el sa faca primul pas, dar daca nu a dat nimic pana acum, ar trebui sa afli ce are de gandwinking

| Alexcnf_6445 a răspuns:

Baietii au o placere deosebita sa fie ei sunati de catre fete,chiar daca arde de nerabdare, nu te va contacta el primul, e o chestie de orgoliu.Asa ca,acum suna-l tu, dar poti vorbi serios cu el despre chestia asta, daca doriti relatie serioasa trebuie excluse arogantele.Succes!

| alexastephy a răspuns:

Multumesc frumos.Parca m-am mai linistit. Sper ca totul va fi bine. Tineti-mi pumnnii big grin

| Ruxandra_8921 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi relatia voastra este la inceput de aceea nu ai motive serioase sa te preocupe prea tare chestia asta.nu sunt de parere ca femeia trebuie sa astepte sa fie cautata nici sa devina insistenta ce dumnezeu suntem in secolul21...ai putea sa il suni sa vezi ce face poate e genul de baiat care vrea sa vada interes din partea partenerei,nu exagerat,sufocant,dar totusi,trebuie sa fiti deschisi unul cu celalalt, sa va spuneti atunci cand va este dor sau cand vreti sa va vedeti, pe ascunzisuri sau orgolii nu se poate cladi nimic sincer si frumos.iti doresc mult succes si ia-ti inima in dinti ca doar esti fata mare!