| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
As dori niște păreri.
Acum câteva săptămâni vorbeam cu un băiat care ma plăcea de mai mult timp și a zis ca vrea relație serioasă cu mine, venea oriunde cu mine, vorbeam la telefon și era foarte interesat, dar dintr-o data fără nici un motiv ma ignora acum. Oare ce da fac?

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Intreba-l sa iti spuna care sunt motivele pentru care te ignora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tu il placi? Daca ti-a spus chestiile alea, i-ai spus si tu inapoi ca vrei acelasi lucru sau ca macar ti de el?
Daca ai tacut si nu ai zis nimic el s-a reorientat. A crezut ca nu il placi in "felul ala", asa ca a plecat... Si nu il condamna, pentru ca e dureros ca fata de care iti place sa nu te vada mai mult decat ca un simplu prieten, asa ca mai bine pleci si uiti.
Pe viitor sa stii ca si baietii au nevoie sa le arati ca ii placi. Nu exagerat de mult, dar macar da-i de inteles.

| 13AlinaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Îl plac, am fost drăguța cu el dar când a mai vrut sa ne întâlnim anulam de multe ori și asa...

| anonim_4396 explică (pentru 13AlinaM):

Posibil asta sa il fi indepartat. Cred ca a crezut ca daca amani mereu nu il placi. Era bine, chiar daca amanai, sa revii tu cu apoi cu o propunere sa va vedeti.

| tzionut a răspuns:

Raspunsul e simplu. Daca intr-adevar te place ca sa iti starneasca interesul. daca nu probabil a gasit o alta fata mai abordabila.

| 13AlinaM a răspuns (pentru tzionut):

Sunt 100% convinsă ca nu a găsit, aici sunt sigura. Mulțumesc pentru răspuns happy

| NarcisIfrim a răspuns:

A gasit pe altcineva, deci mai departe fara sa iti pui intrebari, fara sa te gandesti la el.

| Cristina5057 a răspuns:

Sa il ignori si tu ca asa merita