| EnergyLife a întrebat:

As dori un sfat de la voi.
Sunt intr-o relatie cu o fata timp de 2 luni, dar ea locuieste cu mama ei in Austria si vine odata pe luna acasa.As vrea sa stiu daca merita sa continuam aceasta relatie, eu o iubesc si ea zice ca ma iubeste si nu as vrea sa renunt la ea, dar problema este ca eu nu stiu ce face ea pe acolo sau cu cine umbla. Ea abia la anul in vara o sa se mute inapoi in romania cu mama ei dar pana atunci mai este mult si nu stiu daca va dura relatia atata.
Dar vorbim zilnic pe mess si la telefon.
Va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| alexutu001 a răspuns:

Salut man de obicei relatiile la distanta nu rezista mult si daca rezista la un moment dat o sa se destrame, daca tu te gandesti "ce face ea pe acolo sau cu cine umbla" ar fi bine sa pui punct la relatie pentru ca nu prea are rost sa stai stresat degeaba te-ai gandit ca poate ea nu umbla cu nimeni sau doar cu fete si e cuminte? din acesta cauza se destrama majoritatea relatiilor la distanta poti sa-i sugerezi o pauza pana la vara cand se muta in Romania bafta si numai bine decizia finala iti apartinehappy

2 răspunsuri:
| cosmina05 a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta si tot la 2 luni ne vedem.atata timp cat stii mereu ce face ea si asculta ceea ce ii zici nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme.

| scoaladeseductie a răspuns:

Invata sa cultivi relatia inainte sa se incheie aplicand aceste sfaturi:
http://www.scoaladeseductie.ro/......iinta.html