| Loredana96 a întrebat:

Buna TPU...as vrea sa clarific niste lucruri referitor la relatia mea care deja are 8 luni.Ambii avem 14 ani, au fost certuri dar mi se pare ceva normal mai ales ca niciodata nu ne-am facut in cuvinte urite, iar el cind se enerva pur si simplu nu imi scria nimic.De multe cind ne certam ii spunea unuui prieten ca vrea sa ma lese dar totusi nu o facea.Cu el am avut primul sarut...cu el ma simt atit de libera, el e primul baiat cu care comunic atit de mult, cu care am trait cele mai frumoase clipe.Imi place la el faptul ca nu vrea sa ma puna intr-o situatie dificila de aceea mereu ma saruta pe obraz,pe frunte, ma ridica in brate, glumeste mai mereu cu mine si niciodata nu a insistat sa ma sarute pe buze ca altii.Citeodata el prea exagereaza cu glumele si eu ma supar iar el ma cuprinde si imi spune: Gata, gata termin.A stiut sa imi spuna te iubesc cind a fost nevoie, dar asta doar prin mesaje.In fata imi spune doar chestii de genul: Esti frumoasa, iar eu odata l-am intrebat ce il inerveaza pe el cel mai mult iar el a spus nimic la tine si m-a cuprins strins.Dar totusi sint si citeva mici probleme.Din cauza invidiei am pierdut multe amice doar pentru ca el e bogat si ele spuneau ca sint cu el doar pentru asta.Dar nu inteleg ce obtin eu la 14 ani de la bogatia lui? Fetele ma critica prin astfel de cuvinte si citeodata nu mai suport.Pe mine m-au vrajit ochii lui albastri si nu bogatia lui.Inca o problema e ca el e mai mic ca mine cu 3 luni.Si in final va intreb oare e normal la 14 ani sa am o astfel de relatie? Mai ales ca degraba incepe scoala si nu o sa ma sustraga asta de la invatatura? Merita sa mergem mai departe sau nu?

Răspuns Câştigător
| Daiana90 a răspuns:

Pfff pai eu spun ca nu trebuie sa renunti la relatia ta cu el din pricina prietenelor tale, care dupa ceea ce ai povestit mai sus, de fapt sunt false, prietenii adevarati nu ti-ar face asa ceva, si da e clar invide cum ai spus si tu.eu zic sa nu pierzi sansa asta, adica foarte dar foaaaarte putini baieti mai stau cu o fata fara sa se gandeasca la sex si mai ales sa stea cu ea cand abia se saruta pe buze.deci eu cred ca baiatul ala tine enorm la tine si la unele chestii e rusinos,probabil si tu si sunteti mai reticienti la unele faze dar o sa va dati drumul cu timpul.iar in privinta invatatului,a scolii, eu zic ca o fata calumea are timp pentru toate: si pentru iubit, si pentru scoala, isi imparte timpul astfel incat sa cuprinda tot si sa nu ramana prinsa intr-un singur domeniu. daca esti isteata si stii cum sa iti organizezi timpul, prietenul te va scoate din anumite momente in care sa zicem esti stresata cu scoala si te vei simti bine, vei uita de anumite probleme.eu zic ca merita sa continui si o sa iti dai seama daca te desparti de el si vei realiza ca baietii ca el sunt foarte greu de gasit si vei da peste baieti care vor face gesturi... pipaieli etc cu care tu nu esti obisnuitahappy.

6 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca tinteti unul la atul, nu vad de ce sa nu continuati. Daca ai pierdut multe amice din cauza ca au anumite impresii despre tine, inseamna ca nu meritau sa iti fie amice. Lumea comenteaza mereu despre orice, insa macar prietenii sa iti fie aproape, daca nici ei nu sunt inseamna ca nu merita sa fie numiti prieteni. Diferenta de 3 luni nu conteaza. Iar la scoala, daca iti impui tu singura sa desparti relatia de invatatura si sa te poti concentra pe amandoua, nu vad de ce nu ai face-o.

| GeosBIOS a răspuns:

Mai muciosilor, pe voi la 14 ani de asta va doare?
Auzi :-))), ca vezi frate ei se mai cearta. Da ce mari probleme aveti voi la varsta asta ca sa va certati asa mult?
Hai lasati vrajeala si faceti-va mai bine temele. Dupa care papati, beti niste laptic si la culcare, ca inca sunteti in crestere.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Ii asculti pe ceilalti?
Doar ce crezi tu conteaza.
E important faptul ca va iubiti unul pe altul, daca prietenele tale au zis ca l-ai ales pentru bani spune-le ca nu e asa.
Tu l-ai ales pentru ca simti ceva pentru el.
Si de ce sa nu mergeti mai departe?
El tine mult la tine, doar ti-a aratat-o in nenumarate randuri prin vorbe si gesturi.
Bafta!

| Macabre a răspuns:

Relatia voastra,nu toti o pot avea.Voi va intelegeti, aveti respect reciproc, si in legatura cu certurile, nu exista o relatie fara.Asa ca nu te lua dupa gura rea a lumii, gen a prietenelor tale, fi sigura pe tine insuti, si nu fi distrasa de gandurile rele ale unora. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off.
Esti foarte scumpa! Doar de TINE depinde daca o sa te tii de invatatura sau nu.
Evident ca poti sa ai si o relatie si sa te tii de invatatura.

Vorbeste cu amicele tale si insista spunandu-le ca nu are cum sa te intereseze partea materiala. Oricum varsta voastra este [inca]una frageda pt.interese de ordine materiala.

Mult succes!

| neutrino a răspuns:

Daca povestea este cum o spui tu, e o poveste frumoasa si trebuie continuata, dar in aceleasi conditii: pupati-va pe obraz.