| meMagdY02 a întrebat:

As vrea sa imi dati si mie un mic sfatbig grin Eu sunt cu un baiat de 5 luni iar de la inceputul ralatiei prietena mea cea mai buna vroia mereu sa iasa in evidenta in preajma iubitului meu.Si alte fete il plac si se dau la el dar se vede ca si lui ii place chestia asta. De la inceput "prietena" mea vroaia sa ne desparta trimitand mesaje gen "te iubesc cu adevarat", cand era in preajma mea si a lui incerca de fiecare data sa ma faca geloasa si ia cam reusit asta. Si dupa 5 luini de relatie ea mai face gesturile astea. Ce sa fac? Cum sa procedez ca sa ii arat sau sa ii spun sa inceteze asta? Voi cum ati proceda? Dau funditabig grintongue

Răspuns Câştigător
| inger02 a răspuns:

Discuta cu ia. vb cu ia pe un ton mai ridicat si fai si tu exact lucrurile care o dor cel mai tare. loveste cu cuvinte. sau fi indiferenta. evito. vb si cu iubitu tau ca daca tine la tine cu adevarat so respinga. :X succes

7 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Poti sa-i spui direct lui daca vrei sa fii cu mine, fii cu mine daca nu imi spui si gata... la urma urmei nu e ultimu de pe lumea asta nu? baietii sunt precum autobuzele... daca ma intelegi big grin valabil si pentru fete big grin

| whoocares a răspuns:

Pai sincer.chiar nu e prietena ta laughing. daca face chestii din astea oh go on.
spune-i in fata." mai fatawinking sunt multi baieti in lume. ti-a picat pe al meu? totusi. se presupune ca sunt prietena ta.si lucrurile astea nu se fac, mai ales intre prieteni". spune-i sa il lase in pace. daca nu intelegelaughing). eu as reactiona uratbig grin

| SteauaROsie a răspuns:

E timpul sa i tai ridichea prietenei tale,
si eu am patit asa,

m am despartit de o fata,

apoi m am combinat cu prietena ei,

si asta facea tot posibilul sa ne desparta,

prietena mea fiind geloasa,

a reusit sa ne desparta,

asa imi trimitea si mie mesaje,

gen:ce mai faci? ce mai zici.

doar i am zis sa inceteze cu de astea,

dar nu a inteles,

si eu m am lasat dus de val,

si m am despartit de prietena mea,

ea acuzandu ma ca am o relatie cu fosta(prietena ei)

cand am zis sa i tai ridichea prietenei tale,

m am referit
sa pui piciorul in prag,

sa i spui prietenei tale,
sa termine cu gesturi de alea,
mesaje pe care le daa iubitului tau,

ca altfel iese cu bataie,

daca il iubesti cu adevarat pe iubitul tau,
trebuie sa lupti pentru el.

bft

| papusikk a răspuns:

Pai in primul rand fata asta nu poate fi numita prietena.eu zic sa termini prietenia cu ea si sa iti faci alte prietene. poate cine stie pana la urma ii reuseste si va desparte

| cosminnita a răspuns:

Trebuie neaparat sa te iei la bataie cu eawinking

| bibitza_7911 a răspuns:

Eu zic sa ii zici iubitului tau sa aleaga intre tine si ele

| FanDrG a răspuns:

Fata aceea nu iti este prietena daca-ti face asa ceva.
Daca prietenul tau te iubeste cu adevarat, n-o va lasa pentru ea.