| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati si pe mine cu o problema happy Am stat cu un baiat aproape o saptamana pana cand ne-am despartit din cauza altui baiat care s-a bagat cu minciuni. Mie imi zicea una, lui alta. Si intr-o zi mi-a zis ca prietenul meu a zis de mine ca nu il interesez deloc si ca el, de fapt, vrea altceva de la mine. Si eu m-am enervat rau de tot cand am auzit asta si i-am zis baiatului respectiv ca si eu stateam cu el la baza si ca eu stau si cu alt baiat in acelasi timp. Si ce credeti ca a facut... i-a zis toate astea prietenului meu si ne-am despartit. Nu am vorbit cateva zile pana cand m-a sunat el intr-o zi sa imi zica k o sa jucam volei in week-end si ma chema si pe mine. Si atunci am discutat despre ce se intamplase si ne-am dat seama amandoi ca am fost mintiti si i-am zis ca tot ce am zis atunci a fost la nervi. dar nu ma crede si acum e foarte "ranit".

Mie inca imi place de el si lui de mine dar nu poate uita ce am zis atunci. Ce credeti ca ar trebui sa fac? funda happy

Răspuns Câştigător
| PatyKan a răspuns:

Dar tu stateai sau nu si cu altcineva in timp ce erai cu el?
Explica-i ca totul a fost o neintelegere, spune-i ca esti dispusa sa o luati de la inceput si ca de data aceasta va exista intre voi comunicare si incredere [astea chiar trebuie sa existe. incredere trebuie sa ai, insa nu exagerat].
Cam atat poti face tu. Asta depinde si de el.
Daca e sa fie, perfect. Daca nu, capu' sus. Vei trece si peste asta.
Bafta! happy

3 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Nu prea poti sa faci nimic decat sa ii juri ca nu e adevarat si daca vrea sa te creada iti arata cat de mult te iubeste
iar daca nu te crede de fapt inseamna ca nu tine indeajuns de mult la tine

| UbexFlo a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat ar trebui sa te ierte pentru ca totusi ai spus acele cuvinte la nervi. Daca nu crede, e normal sa-si fi pierdut increderea in tine insa poate verifica daca intr-adevar esti si cu altcineva sau nu insa nu ar fi frumos din partea lui.Tu spune-i ca nu te-a vazut cu altcineva, nu i-ai dat motive sa creada asta asa ca nu are de ce sa creada ca tu chiar umbli cu altcineva.

| dan36 a răspuns:

Nu te mai lua dupa alti pina nu te convigi tu perfect