| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma imprietenesc cu un baiat de pe Facebook,l-am vazut pe strada de cate-va ori el sta in acelasi sector cu mine, dar nu stiu cum sa-i zic ca vreau sa fim amici nu mai mult, adevarul e ca imi place de el dar nu vreau sa par obsedata dupa el. Acum vreo 2 sap i-am dat Like la o poza si i-am comentat poza si am zis ca e geniala si apoi o prietena de-a mea imi zice sal la-s in pace ca daca nu imi iau bataiestraight face.Ce pot sa fac? FUNDA si VOT!big grin

Răspuns Câştigător
| Alexakos a răspuns:

Nu-i spui ca vrei sa fiti amici ca nu se poate spune asa. continua sa comentezi la poze de a le lui. si daca este propune-i sa iesiti la un suc sau in parc sa va cunoastei mai bine.
asa nu ca sa-i spui "sti? vreau sa fim amici" laughing nu merge. cum am zis eu mai merge.
si totul vine de la sine cu timpul.

iar despre aia nu stiu cat de prietena iti este dar si asa tu continua sa faci cea ce faci si nu da importanta. si daca spune ceva spune-i ca " nu fac nimic doar vorbim, care este problema ta? nu am voie sa vorbesc cu el sau cu cine vreau? ho ca nu ti-l fur (in caz ca este cu el). si daca vreau sa vorbesc cu el eu vorbesc si nu ai nici un drept sa-mi interzici asta. daca este vreun deranj sa-mi spuna el"

insa daca este iubitul ei atunci nu incerca sa faci ceva si lasa sa rezolve timpul daca este sa fiti vreodata prieteni o sa fiti daca nu... nu. timpul decide.

si daca nu este iubitul ei. atunci spune-i in fata ce am spus mai sus (cu cuvintele tale). chiar nu are nici un drept. ii place de el? de aia nu mai poti tu. tu fa cea ce ti-ai pus in minte. punct

1 răspuns:
| AnneIdk a răspuns:

Heii. :*
Să începem cu. sfârşitul laughing. Tu nu trebuie să asculţi ce spun alţii! Şi dacă acea fată îţi spune că " îţi iei bătaie ", cum o mai poţi numi prietenă?! Lasă gura lumii, e rea. Dacă tu simţi ceva pentru acel băiat, sau cel puţin eşti atrasă, fă ce simţi tu. Intră în vorbă cu el pe facebook, dacă nu ai id-ul lui. Poartă o conversaţie normală şi totul va veni de la sine happy.
Repet : nu asculta gura lumii, nu îţi va vrea binele.

Baftă :*