| amalia82 a întrebat:

As vrea sa-mi incep viata sexuala alaturi de iubitul meu cu care sunt de vreo 5 luni de zile...(am 17 ani iar el are 18) el nu m-a presat cu asta, dar amandoi vrem, iar eu cred ca sunt pregatita pentru o prima seara de dragoste. Ccredeti ca ar trebui sa mai astept sau sa imi incep viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Fa cum vrei si cum simti tu.
E strict alegerea ta.
Ce vrei sa-ti zicem, sa te culci cu el, si dupa daca te paraseste sa dai vina pe noi?
E strict treaba ta, voi va "distrati" nu noi.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu-ti va putea da nici macar un sfat mai mult sau mai putin avizat in privinta oportunitatii inceperii vietii sexuale indiferent de varsta avuta sau gradul de pregatire psihica si mentala. Doar tu singura esti in masura sa-ti asumi raspunderea si sa alegi momentul in care vei considera ca aceasta optiune unica in viata a sosit. Succes.

| neutrino a răspuns:

Daca pe tine te mananca tare ideea de a intra inca de pe acum in randul femeilor, atunci nimeni nu te va putea opri. O poti face, dar sa stii ca nu este mare branza sa devii femeie! Problema este sa stii ceea ce faci si sa nu incepi dupa aceea sa plangi ca nu ai avut noroc in dragoste!

| Emilian65 a răspuns:

Daca amandoi doriti sex, de ce nu faceti?

| Felys a răspuns:

E fix problema ta, nu intereseaza pe nimeni ce faci tu cu corpul tau, poate doar pe parintii tai eventual

| alice4stars a răspuns:

Sincer, daca sunteti pregatiti o puteri face. Dar daca nu "iese" bine sau pur si simplu se întâmplă ceva (rau) acesta este doar un sfat.