| XxPufosheniaXx a întrebat:

As vrea sa stiu..Cum as putea sa ma apropii mai mult de iubitul meu? Vreau sa spun, nu fizic..intelegeti voi ce vreau sa zic.
Vreau sa simta ca sunt langa el cand are nevoie de mine, sa stie ca poate avea incredere in mine si ca poate discuta cu mine despre orice si bineinteles, vreau sa-i arat ca-l iubesc nespus de mult, dar problema e ca sunt foarteee timida si nici nu prea stiu sa-i arat ce simt. Cum as putea sa rezolv toate astea?
Va rog dati-mi un sfat, accept orice sfat, orice parere!

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că sunteți de puțin timp împreună așa că nu ar trebui să îți faci atâtea griji. Doar să fii atentă la ceea ce îți spune, ce alege să împărtășească cu tine. Unii oameni filtrează foarte bine informațiile pe care le spun celor din jur, pe bază de încredere, de siguranța că dacă își împărtășesc cu ceilalți problemele, aceștia vor putea să îi și ajute moral. Îl vei cunoașe mai bine în timp, veți face mai multe lucruri împreună și nu vei mai fi ca picată din cer pe lângă el.
Doar că nu se poate dintr-o dată. Încet-încet, dacă lucrurile merg bine între voi, vei vedea progrese în comportamentul tău și vei putea fi mult mai deschisă.
Spor!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca esti timida... atunci ii poti scrie poezii.

| XxPufosheniaXx explică (pentru neutrino):

Da, pot. dar problema e ca atunci cand ne intalnim, pur si simplu raman muta. Cand il vad nici nu stiu ce sa mai fac, nici nu pot vorbi..nu stiu ce pot face in legatura cu asta crying!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei să simtă că eşti lângă el când are nevoie de tine, ATUNCI FI LÂNGĂ EL.
Încrederea se câştigă în timp, fi deschisă cu el, împărtăşeşte-i lucruri pe care nu tuturor le-ai împărtăşi. Ascultă-l când îţi vorbeşte şi lasă timiditatea la o parte. Spune-i că-l iubeşti de fiecare dată când ai ocazia, dar nu exagera, să nu pari obsedată.