| Maream a întrebat:

As vrea sa va pun cateva intrebari :
1. Cum pot daca de exemplu eu cu un prieten de-al meu mergem la o scara de bloc unde ne intalnim cu alti prieteni si acolo este o fata de care imi place si am vazut prima oara si m-am indragostit de ea cum pot sa intru in legatura cu ea dar nu chiar asa pe direct?
2. Daca de exemplu merg la o terasa, la un film cu o fata de care imi place si nu sunt cu ea intr-o relatie ce ar trebui sa fac ce sa ii zic ce sa fac?
3.Si ultima intrebare, daca... ii spun unei fete ca e frumoasa si ea reactioneaza urat sau daca o iau de dupa spate cu mana sau pun... mana pe ea si reactioneaza negativ ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| Firdinica a răspuns:

1.Trebuie sa o impresionezi cumva(spune-i ca are ochi frumosi, ceva ce ii place)daca iti place de ea.
2. Daca mergi la o terasa cu ea si nu sunteti impreuna daca intalinrea merge bine o poti ruga si fiti prieteni/iubiti.In timpul intalnirii trebuie sa faci cumva sa o asculti si sa te prefaci interesat de ce spune, dar sa vorbesti si ti.
3.Ar trebui, dupa mine, sa te prefaci ca de fapt vroiai sa faci/spui altceva.

| FairyAngel a răspuns:

1.Vorbeste cu prietenii tai sa te ajute, ca de ex cand va intalniti toti sa caute ei o scuza ca trebuie sa plece si asa ramaneti doar voi 2 singuri si sigur o sa va apropiati 2. Poti sa o mai complimentezi si trebuie sa fi mereu un gentelman cu ea si asa o sa se indragosteasca si ea de tine:X 3.Dac reactioneaza negativ poate insemna ca nu i place de tine dar nu te descuraja ca poate inseamna doar ca nu i place ei sa fie atinsa deci o iei usor cu ea si poate cu timpu dupa ce vede ca esti detreaba, dragut etc.o sa i placa si sa fie "atinsa" de tinewinkingsper ca te-am ajutat.Multa baftahappy