| CriSsuletSs a întrebat:

As vrea sa va pun si eu o intrebare. Imi place de un baiat si chiar nu stiu cum sa ii spun. Suntem colegi si am impresia ca ma evita din ce in ce mai mult... Va rog daca puteti sa imi dati un raspuns...

Răspuns Câştigător
| fetitzacareiubeste a răspuns:

Buna happy.Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine, insa e o mica diferenta:el stie ca il plac blushing.Si crede'ma e mai bine ca stie, te simti mai usurata...cel putin eu da.Si nu i'am zis in fata, sau e mess, sau prin SMS, ci pur si simplu si'a dat seama.Deci,concluzia comporta'te frumos cu el, ajuta'l, vorbeste'i frumos, uita'te in ochii lui si'si va da seama ca il plci si cine stie. poate si el te place..Bafta:*:X

4 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

In general, daca te place, baiatul face primul pas.

Revenind... Daca esti prea timida sa i-o spui in fata lasa-i un mesaj pe messenger sau un SMS.Sa nu fie prea siropos, ceva scurt si la obiect.
Bafta!

| SabbySabbynutza a răspuns:

Puna.In primul rand nu trebuie sa-i spui pentru ca gestu s-ar putea sa nu fie reciproc si sa te raneasca.Ar trebui sa.i dai de inteles cal placi, prin gestruri.Adica sa te coporti frumos cu el, sa fi darnica cu el, sa.l ajuti etc.te pup si sper sa te fi ajutat.happy:*

| Pici'ü_Claudiu_1997 a răspuns:

Ca sa aflii daca te place incearca si tu... lasa-i comm pe Facebook baga-l mai mult in seama pe mess... si multe altele. la scoala fa glume cu el. la un moment dat baiatul asi va da seama si daca te place va face primul paswinking

| Gabriela1313 a răspuns:

Sfatul meu ar fi urmatorul : Nu ii zi in fata sau pe mes sau pe facebook deoarece cand afla te poate rani.Eu iti zic din proprie experienta ca nu e o idee buna.Mi-a placut de el si i-am zis iar el s-a comportat total diferit atunci.M-a evitat complet.Nu mai vorbea cu mine...O idee mai buna ar fi sa'l lasi in pace adica daca te place sa faca el primul pas. Daca nu te resemnezi dar o idee buna ar fi sa nu ii spui.