| zapI a întrebat:

As vrea si eu cateva pareribig grin
Am 16 ani si m`am indragostit de un baiat de 25 de ani. El a fost cu o fata 6 luni dar acum s`a despartit de ea si eu vreau sa fiu cu el dar de cate ori incerc sa ma apropii imi spune ca el o iubeste pe fosta lui prietena.Eu nu i-am spus inca ca il plac dar cred ca a observat asta pentru ca stau mereu cu el. Ce sa fac? Cum sa il fac sa ma iubeasca? Multi prieteni mi-au spus sa nu ma bag pentru ca e prea mare diferenta de varsta... vreau pareri:*

Răspuns Câştigător
| Ynna95 a răspuns:

Draga zapI,
stiu cum te simti pentru ca aceeasi problema am avut-o si eu : iubeam un baiat cu 9 ani mai mare ca mine si la fel o iubea pe fosta lui prietena, nu stiam ce sa fac dar incetul cu incetul m-am apropiat de el si intr-o zi l-am sunat si ia-m spus ca imi cam place de el dar nu vreau ca asta sa afecteze prietenia noastra si el mi-a spus ca si lui ii place de mine... dar o luna nu ne-am mai vazut si mi-am dat seama ca mie nu imi e asa dor de el si ca nu sunt chiar indragostita de el si ca exista altcineva pe care il iubesc cu adevarat si el simte acelasi lucru pentru mine.
Deci nu te grabi incearca sa te apropii dar gandeste-te bine : Oare chiar esti indragostita? happy funda?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| MyFirstLove a răspuns:

In primul rand-El:Buna! Ea: Buna, trebuie sa iti spun ceva. El: Spune! Ea: Te iubesc ♥ El: Si eu te iubesc da' eu am 16 ani. tu 12 si sunt cu o fata de aceeasi ani ca mine! Ea: ( se deconecteaza ) Baiatul a vazut in acea seara la stiri ca o fata si-a taiat venele si a scris pe perete "Anii nu conteaza" ♥ Baiatul o iubea ♥, El s-a spanzurat dar inainte a scris pe perete "Ea, avea dreptate anii nu conteaza". [fa-ti o parere de aici] happy
Al doilea rand : Dragoste cu sila nu se poate, cat inca o iubeste pe fosta nu are rost sa suferi.

| Silvya18 a răspuns:

Buna! Nu e problema in virsta ci in asta ca el inca o iubeste pe fosta lui.Mai lasa-l putin si apoi incearca iar sa te dai la el :*