| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.As vrea si eu niste statusuri pentru un baiat care il iubesc dar vreau sa-l uit.nu a fost vorba de o despartire.ci de o iubire neimpartasita. cel care pune cele mai multe statusuri primeste funda! merciii:*

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy

O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.

--Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic.

chiar daca nu ma mai vezi zambind,chiar daca ma vezi suferind,chiar daca nu intelegi cum s-a intamplat,adu'ti aminte ca tot ce'a fost a fost adevarat[winking]

Daca ar fi totul asa cum iti doresti nu ai mai avea pentru ce sa lupti si sa traiesti [winking]

Toti imi spun: -nu renunta- -nu mai plange- -totul va fi bine- Dar eu las capul in jos si le spun: - Nu-i pasa de mine

Peste obraji o ploaie de lacrimi se vede... Cad in genunchi... "Doamne, cum l`am putut pierde?!

inima mea nu ma minte,ea vorbeste sa m-alinte, eu ii spun cat te iubesc, ea imi da d inteles.ca tu nu esti pentru mine.esti doar amintirea viee

Si-mi amintesc de noi. de tine. de zilele în care totul mergea bine.

Nu poate fi adevarat, nu e corect,
De ce sa ti se-ntample tie? … Nu e drept
, e numai vina mea,
N-as fi crezut sa se termine asa

Si imi spui acum:ce se intampla micuto cu noi.plini de iubire candva.acum goioh go on.

# Atat am asteptat. sa vad daca intelegi. ca poti sa ai tot ce`ti doresti daca stii sa alegi.

# Nu lasa Nimic sa te doboare! Gandeste`te ca totuL e doar o simpla incercare...

# Nu`mi aminti cum eram amandoi. nu vreau sa mai plang iar pentru noi...

# Esti departe. ne leaga doar cuvantul "poate"... Eu sunt aici.tu unde? parca totul ne desparte...

Imi Spuneai K Sunt Un Inger Pentru Tine…sti cuvantul cu care tu inima mi-ai frant,acum stiu ca-n serile senine, uneori sh ingerii mai plang

Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca u nu iubesti

Mai e putin, mai e un pic. Pana la marele nimic.Mai e o clipa sau un ceas.Din tot ce-a fost si-a mai ramas

Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare

Mi-e dor de încă un zâmbet... Am pus atâta suflet... straight face

Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat

Nu vreau sa mi se mai spuna ca viata merge inainte...M-am saturat sa ma exprim numai in cuvinte

"Pacat ca te`ai schimbat. Pacat ca straLucesti ca un diamant FaLsificat`!;-j"

Ce e frumos dureaza mult prea putin.

Sunt prea multe amintirii care ne leaga si nu pot renunta

Acum simt cu adevarat, de cine sunt de fapt legat

Niciodata nu am avut intentia sa te dezamagesc, esti ultima persoana pe care as vrea sa o ranesc!

Credeam ca nut e merit.dar am inteles ca acela dintre noi care nu merita erai tu.si cand vei intelege de ce.vei incepe sa meriti.happy

Nu ai cum să uiţi toate aceste momente, care acum sunt doar nişte simple sentimente. Dar niciodată nu am ştiut să te apreciez, poate de frică să nu te pierd.

Tu stii cata durere s'ascunde'n spatele unui zambet?

Am inceput sa plang! ce puteam face mai mult decat sa sper ca poate va fi iar ca la inceput?!

fără tine, sunt nimeni!

sincer m-a durut`[ ]`sunt clipe care au fost uita-te[ ]`sunt momente in viata in care nu poti `trece peste toate`[ ] #

"Ce e dincolo de fata asta stiu doar cei pe care i-am facut sa planga in viata asta.

Te rog sa zambesti si sa-ti amintesti ca fluturii traiesc doar o zi pe pamant :[

Ştiu că lumea nu simte. Nu pot lega sentimente de cuvinte.

Nu spun cã te'am uïtat.Dar nu mã maï gándesc la tïne! ]

Sunt multe intrebari la care nu mi-ai raspuns...

Spune-ţi doar atât: "nu-mi pasă", oricărei lovituri ce se iveşte-n viaţă. Învaţă că sentimentu-i pur când e reciproc. Că dragostea e foc, stinge şi uită acest joc.

"Te voi iubi, toata viata stiu ca nu e bine,chiar daca nu am avut parte de tine, voi plange mereu voi ofta si din durerea mea voi face fericirea ta."

Nu plange te rog, trebuie` sa tii capul sus orice ar fi. Ai trecut si prin faze mai grele. Da-le uitarii!

Mereu spune: " Daca nu tu atunci cine? "

Cand vezi ca totu`i la fel incepi sa crezi ca si maine va fi ca ieri, ca si azi.

M-am obisnuit să ador o iubire care m-a ucis!

Il vad, nu-i mai zambesc.L-am pierdut desi il iubesc!

Deci... hai sa privim in trecut. Si spune-mi sincer! Cate promisiuni nu ti-a facut?! Peste cate minciuni ai trecut? Si de cate ori iti ziceai : "De maine am sa-l uit"?

Ce odata ma incalzea, acum ma lasa rece!

La poarte sufletului meu...nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata! love struck

Undeva, cineva se gandesta la zambetul tau si se bucura de prezanta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, aduti aminte ca cineva undeva, se gandeste la tine

E putin ciudat, cum oare?! O secunda fara el te doare sad

Cand iti vine sa plangi adu-ti aminte de clipele in care zambeai

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri...

Nu mi-a ramas nici o speranta, tu le-ai ars pe toate. Si cata dragoste ai ars nu vei afla vreodata!

Iti voi impartasii,un strOp de fericire` n fiecare zii! *

Există zile în care a trăi nu are sens. Trăiesc doar pentru acele zile în care viaţa înseamnă vis de neuitat.

Parerea mea ar fi sa incerci sa vorbesti cu acest baiat,sa ii spui ceea ce simtit,pentru ca niciodata nu stii ce se poate intampla,stii cum se spune"lucrurile bune vin exact cand nu ne asteptam"...s-au ii poti da de inteles prin gesturi,fapte.
Incearca si nu vei avea nimic de pierdut, poate si el te place si vei avea noroc sa fiti impreuna, cine stiehappy
Baftahappy

5 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| bianca240 a răspuns:

Si tu esti cam prosthappy

| rdsLINK a răspuns:

Iubire neimpartasita? Poi fato, fa asa cum iti zic eu. Du-te la el si spune-i ca il iubesti. nu pierzi nimica, poate vei castiga iubirea lui. si de ce sa il uiti? Chiar nu te inteleg... fa cum ti-am zis.

| bianca240 a răspuns (pentru rdsLINK):

As vrea sa fie asa usoooorrrrr.are prietena laughing.