| maduumaduu a întrebat:

As vrea si eu status de ura, deznadejde, dezamagire, indiferenta, inselat, tradat, etc! Nu vreau raspunsuri gen: Nu sunt bune, alte preocupari n-ai decat status de genu asta, etc!winking FuNdItSaaa; X

3 răspunsuri:
| Anaalex520 a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| LarisaAndreea a răspuns:

Salut!

Imi zboara acum prin minte Prea multe cuvinte Dar decat sa zic ceva gresit Mai bine nu mai zic nimic

Si ma gândesc la ce nu e permis. La ce e interzis. La ce eu numesc : vis!

Am ramas marcata, am ajuns sa cred ca.nu te voi uita niciodata

Nu mă interesează părerea altora şi tocmai de-asta nu fac nici cel mai mic efort că să mă schimb love struck

Şi nu te gândi ca e altul mai bun ca tine. Fiind ca nu e!

Atata timp cat nu iti pasa.Nu tee poti rataci!

Felul tau de`a fi rupe orice concurenta, Iar diferenta e ca tu ai experienta.Ii faci fraieri mereu sa planga.Si esti invidiata ca tu faci banii sa curga!

Cand ai nimic esti privit ca un nimic.Ca ai prea mult devii un inamic

Vreau o minune si vad ca nu vine.Insa speranta va fi mereu vie in mine

Realitatea e mult prea dura atunci cand dai de greu.Visele se spulbera aproape instantaneu.

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

Traiesc din fantezi.Visez la nebunii.E o poveste pe care o stii

As vrea sa tina capul sus toate prietenele mele, sa stie ca la greu o sa fiu si eu cu ele!

Profita de clipa.Ca in fiecare paradis exista cate o ispita!

Friends are forever.Boys are whatever

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi

Tine minte: o fata loveste prin fapte, nu prin cuvinte!

Deşi trăim şi luptăm împreună, fiecare moare singur.

Să poţi să fii acelaşi când totul e schimbat,să poţi să fi indiferent când totul te-a marcat.

Desi traim in alb negru, Nu ne impiedica nimeni sa visam in culori

Orice s-ar intampla, am vedeta mea chiar langa mine.; x

Cand simți că te doboară. E bine să știi că e cineva care face durerea să nu mai doară. Care te face să zâmbești. Un prieten scos din file de povești

Si nu regreta nimic din ceea ce candva te-a facut fericit!

Şi mi.a zis că.i tot ca mine, dar după rău vine bine, după nori zile senine

Că dacă tu ignori tot ce te-nconjoară, asta nu înseamnă că o sa dispară!

Ma plimb pe curcubeu de parca ar fi drumul meu Fericit ca un copil care inalta un zmeu.

Sunt amintiri ce mă lasă fără respiraţie. Pentru fiecare moment de fericire, aveam cate o explicaţie. Mi-e dor să mai trăiesc odată clipele,să-mi treacă totul prin vene.Mă gandesc la tot ce-am trăit,şi uit de probleme!

Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca, ci sa inveti sa dansezi in ploaie

Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar…nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar.

Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc.

Realitatea e mult prea dură atunci când dai de greu! Visele se spulbură aproape instantaneu.

Asa a fost sa fie. si asa va fi mereu. Dar nu uita ca pentru toate. Exista un Dumnezeu

Atat de proaste, aproape inculte si totusi atat de multeoh go on

Sunt o fata normala, sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.

Ai vrut sa vezi cum e cu altele? Acum le ai pe toate!

Domină ca să nu fi dominat!

Fără să vreau...sunt alta!

Zâmbește chiar dacă ai să cazi! Chiar dacă soarele apun și azi!

Un om a spus candva o vorba mare, iarta-ti dusmanii pentru ca o sa-i enervezi mai tare!

| ioana555 a răspuns:

Buna...

Am să-i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi-au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să-i pot uita niciodată.

Prea dureros,prea repede, prea greu, dar te ridici! Chiar daca timpu` lasa cicatrici!

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute

cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.

de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…