| Mihaellla a întrebat:

Buna TPU :*! As vrea si eu un sfat :-s eu cam acum 2 saptamani am fost impreuna cu un baiat ionutz care are 23 de ani si eu am 13 ani :-s el s-a comportat foarte frumos cu mine, nu a vrut sa se culce cu mine dar nici eu nu am vrut sa ma culc cu el. Intotdeauna imi lua apararea si ne comportam ca si cum nimeni niciodata nu putea sa ne desparta. Dar toata lumea stie ca o data si o data vine si vremea in care ne voi despartii si asa sa si intamplat. Toti prietenii mei imi ziceau ceva de genul: "Nu mai sta cu el rolling eyes e prea mare pentru tine :p" chestii de genul acesta. Parintii mei stiau de el si stiam ca el are 23 de ani si nu au zis nimic au zis decat: "E treaba ta ce faci dar ma bine mai gandeste-te ca apoi sa nu vii la noi plangand si sa ne zici ca suferii" si da recunosc am suferit cam de 4 ori pana acum dupa el dar totusi pe fiecarii zii ce o petrec cu el simt ca il iubesc tot mai mult. Nu stiu ce sa facsad

Va rog sa imi dati si mie un sfat :*

Cel mai bun raspuns primeste funda normalbatting eyelashes

Multumesccc love struck

Răspuns Câştigător
| psycho771 a răspuns:

Parca am scris eu asta, acum 3 ani, cand aveam 14, iar tipul cu care eram 23. Ei bine, eu zic sincer sa-ti iei gandul, desi n-o vei face... Eu am suferit destul de mult dupa el. Dar stii de ce iti zic asa ferm sa-l uiti? Pai e cu 10 ani mai mare decat tine. El e student, tu eleva de generala. Pana la urma isi va da si el seama ca e diferenta prea mare intre voi si ca faceti parte din 2 lumi total diferite. Un astfel de iubit va vrea la un moment dat sa mergi cu el prin cluburi, poate sa mergeti in vacante impreuna, sa iesiti seara in oras, etc. Te-ar lasa ai tai sa faci asta? Ca sa nu mai vorbim ca fiind asa de mare va vrea si sex, ca intelege altceva dintr-o relatie serioasa.

2: Aveti prieteni diferiti. Crezi ca s-ar simti bine sa iasa la o prajitura cu tine si grupul tau de prieteni, in care temele de discutie l-ar plictisi? Ba mai mult, cred ca si tu te-ai simti stanjenita sa iesi cu cei de-o varsta cu el. Te imaginezi stand la o masa cu prietenele lui frumos machiate, pe tocuri, cu unghii false si dichisite, sau prietenii lui cu cheile de la masini, tigari, sau beri in fata, care sa discute de nu-stiu-ce curs de la facultate, locuri de munca, etc, subiecte in care sa nu te poti implica?

Gandeste-te la ce ti-am scris. Va trebui sa-l uiti... La inceput va fi greu, dar vei vedea mai tarziu ca el in sine nu e cine-stie-ce, ci e mai mult faptul ca te-a fermecat varsta lui, barbatia lui... Succes :*

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna,stii,dragostea nu tine cont de varsta,doar ca la varsta ta ai alte preocupatii si interese,iar el are alte interese si dorinte,poate daca erai cu cativa ani mai mare nu ar fi contat varsta lui,dar tine cont de faptul ca el la varsta lui sigur a mai avut si alte relatii,stie cum sa cucereasca o fata si sa o faca sa ii cedeze.El nu ti-a cerut sa fac sex cu el,dar tu crezi ca el va sta cativa ani dupa tine pana cand tu vei fi pregatita fizic si psihic? Nu zice nimeni ca nu poti avea un prieten,dar in situatia ta nu vad o relatie pe termen lung,fiecare are grupul lui de prieteni,el vrea ceva,tu vrei altceva,relatia voastra poate dura,doar daca el e capabil sa faca compromisuri si daca chiar te iubeste cu adevarat, dar ai grija mereu ce alegeri faci si sa nu fi naiva, sa asculti si sfatul celor care au trecut prin ceea ce treci tu acum.Eu la 13 ani am cunoscut unu tot de 23, ce coincidenta...am vb cu el 4 luni,el nu mi-a cerut sa o fac cu el,dar normal ca nu putea sa astepte mult si bine pana sa fiu eu pregatita. Apoi am ramas de comun acord ca fiecare isi vede de viata lui si sa isi gaseasca o fata care e dispusa sa faca ceea ce el doreste,sa tinem cont si de faptul ca eu eram minora,el major,el era trecut deja prin multe,ce visam eu atunci el deja a facut si aveam alte idealuri,a fost asa o iubire trecatoare,atunci aveam impresia ca el e cel mai tare,ca il iubesc la nebunie, dar mi-a trecut dupa cateva saptamani, apoi la 15 ani am cunoscut iubirea adevarata, dar din pacate toate au un inceput si un sfarsit.
Tu de exemplu nu ai putea sa il satisfaci sexual, nu poti sa mergi prin discoteci sau nici nu te poti alatura gastii lui de barbati in toata regula cand tu inca esti o copila care are multe de invatat de la viata.Eu la 13 ani,eram destul de matura si eram constienta de faptul ca relatia nu va tine foarte mult, dar oricum au fost momente frumoase si amintiri placute, acum imi amintesc cu zambetul pe buze de acele clipe cand simteam acei fiori.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sincer,esti prea mica si imatura ca sa poti intretine o relatie stabila.El e in floarea-varstei,vrea sa-si traiasca viata,sa se distreze, dar tu inca copilaresti, ar trebui sa te joci cu papusile.

Nici nu stiu cum la varsta ta iti trece prin cap cuvantul ''sex''. Peste 5 ani poti sa te gandesti la asta, dar acum e total nepotrivit.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Chiar daca ai 13 ani nu meritzi criticata straight face

Si eu m-am desp de o pers. pe care o iubeam ff mult din cauza criticilor celorlalti straight face

ai incercat vreodata sa fii cu el pe ascuns? big grin adica sa continuatzi relatzia fara sa stie ceilaltzi pentru ca asa tuu ai fii cu el si nimeni nu te-ar critica pentru ca nimeni nu ar stiiwinking

| VacutzaRoscata a răspuns:

Ce parinti ai, se pare ca nu le pasa de tine deloc daca ti-au spus ca e treaba ta ce faci si chestii din astea straight face

| OanaG a răspuns:

Ce frumos, o telenovela minunata. Ce parinte normal i-ar spune copilul sau "treaba ta faci ce vrei...etc". Ooo Doamne, si mai are si 23 de ani.

Te incurajeaza foarte intelept parintii tai.

| Dyallex a răspuns:

Mai.Tu esti inca mica. 13ani!raised eyebrows.E bine ca cei ce iti sunt aproape te sustin.si parinti tai au dreptate.totusi daca nu au nici o problema e ok...Incearca sa gasesti un baiat un picut mai arpopiat de varsta ta.e putin cam mare. poate acum nu se gandesate la "nopti fermecatoare" dar odata si odata tot se va gandi.E ceva normal.nu ai de ales:-s.La varsta ta iubirea asta nu e chiar iubire.e o placere mai profunda.tu acum nu trebuie sa te intristezi.estri atat de tanara.ai atat timp sa iti mai gasdesti unul.Sa sti ca sunt multe persoane mai mari ca tine care au suferit s iele.dar au reusit sa treaca peste pentru ca asa este natura omului. Incearca sa te gandesti ca a fost ceva normal. Sfatul meu: Treci peste! Fa-ne pe noi, fetele, mandre de tine! Doar asa putem arata baietilor ca nu ne pot calca in picioare! Ca suntem puternice!:*:*:*: Ce zici? Funda?whistling

| shaoboy a răspuns:

Mare **** ca are ala 23 am fost cu o tipa cu 6 ani mai mare si tata ma felicita, insa mama nu stia cum ziceam eu mereu "dao dq gasesc alta"

| TatSergiu a răspuns:

Dă-i la buci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 13 ani? asteapta...nu te judec:* ai un caracter extraordinat! felicitarilove struck. uite sa iti spun ceva sad eu am doar 15 si vb mereu cu un baiat pe mess de 24 de anilove struck acum e plecat dar o sa vina de craciun si o sa ne vedemlove struck eu il plac foarte mult si vreau sa fiu cu el si el vrealaughing nu imi pasa varsta si nu o sa ma iau dupa lume k e asa si asa pentru ca lumea vb aiurea sa faca raucrying incearca sa vb cu el chiar tu si spune-i k tii la el...si el te iubeste garantat si tu pe el.nu are rost sa se iroseasca o asa iubire:*:* te rog lasa`mi id sau scriemi tot aici sau la privat ce ai rezolvat:*:* te pup pa-pa si nu arta ocazia>big grin

| cezar987 a răspuns:

Dacal iubesti zi ce simti pentru el si daca si el va recunoaste asta...Ei bine cadei in brate.

| Mihaellla explică:

As vrea tare mult sa va multumesc pentru toate raspunsurile voastre.
chiar m`au ajtat mult.
l`am uitat deja laughing.
eu nu mai vreau sa ma mai intorc la el dar el inca ma suna si imi lasa mesaje pe mess si facebook in care scrie: "cmf piticot vad ca m`ai uitat imi e dor de tine si te iubesc..." chestii din astea.
el imi zici pitikot pentru ca porecla mea e piitiicca si de asta. dar daca tot m`ati ajutat, as mai vrea sa va mai cer un sfat. dar asta numai celor care vor. sfatul o sa il cer personal. ciine vrea sa ma ajute sa ia id-ul meu care este scris la sfarsitul acestui mesaj in paranteze.
Va multumesc inca o data si va pup pe toti love struck papa love struck
Multumesc TPU love struck!
[ piitiicca ]
dati copy/paste la id si vb pe mess :*

| EuNeBuNaTiCaAnDuTzA a răspuns:

Poi...da tu il iubesti si el te iubeste dar va mai certati asa din prostii va impacati voi, dragostea nu are varsta, si ce daca ai 13 si el 23, traiesteti viata! te pup

| Chris_5615 a răspuns:

Mda...ce pot sa zic e k asa e cand iubim punem sufler si cu timpul dezvoltam mult mai multe sentimente.cat ai fost cu el? tiai dori sa va impakti? fa ceea ce simti k vrei tot ce faci face parte din viata ta alegerile tale si viata e frumosa asa ca esti libera sa faci ce vrei mai ales dal ai ajuns sa ti la el