| koopman a întrebat:

Astazi m-a vad cu o fata in mall, am invitat-o sa vina cu mine pentru ca ma duc sa imi iau ceva de imbracat, ea a acceptat si i-am zis ca dupa mergem la o cafenea. O cunosc din martie si acum ne vedem prima data, am vorbit foarte mult pe wapp si facebook, vorbim despre orice, mentionez ca sunt cam in friend zone, ei ii place de alt baiat. Nici eu nu stiu daca imi place de ea dar imi place comportamentul ei, am vazut-o doar in poze si e draguta. Am procedat bine ca am invitat-o cu mine? Si ca dupa mergem la o cafenea? Dar mai apare o problema. Am emotiii pentru cand o sa ma vad cu ea, nu stiu de ce, nu vreau sa ma balbai, transpir, etc. Ce sa fac? Cum sa ii vorbesc, etc.

5 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Ai procedat foarte bine. E normal să ai prieteni de sex opus, ce ar putea să nu fie bine? Ziceai că nu e nimic viril la mijloc deci nu vei avea probleme cu bâlbâitul sau transpiratul. Distracție plăcută.

| Futhakari a răspuns:

Ai facut bine ca ai chemat-o inseamna ca simti ceva pentru ea, altfel daca nu tiar fi placut nu ai fi chemat-o.
Asa la o cafea mai poti sa vb cu ia mai mult si daca vrei ca ea sa fiei ata lupta pentru ea, nu lasa pe altu sa tio fure.

| sirD a răspuns:

Pai nu te balbai, efortul fizic atenueaza fricile de genul.
Fa flotari, genoflexiun o gramada si te mai linisteste, rupe musculatura laughing)
Fa seturi la 45 secunde, cate poti
e important sa fi BARBAT, incearca sa fi amuzant, usor mistocar dar atenta cu ea
In rest ai procedat bine

Răspuns utilizator avertizat
| ElenaMaria1979 a răspuns:

Este posibil sa nu-ti fie chiar indiferenta. Ai facut bine ca ai invitat-o in mal si apoi sa beti o cafea. Friend zone este una destul de delicata, dar nu stii ce poate sa iasa pana la sfarsit. Poate va intelegeti destul de bine si va mai vedeti si o data viitoare.
Iar cu starile de panica, stai linistit, nu te agita prea mult, respira rar, calmeaza-te si gandeste-te ca este o prietena, nu o tipa cu care ai prima intalnire. Comporta-te normal, firecs, ca si cand v-ati mai vazut pana acum de mai multe ori.
Daca te simte ca te balbai, ca transpiri, ca tremuri, s-ar putea sa o faci sa te respinga.
Bafta multa!