| LittleAngellll a întrebat:

Buna TPU Astazi nu am avut o zi prea fericita deoarece mai mereu aud cuvantul "Ce urata e aia" Aia fiind eustraight face Nu inteleg ce vina am eu ca dumnezeu nu m. a lasat mai frumoasa Unii ma fac chiar si 'cioara' cu toate ca nu sunt tiganca Cei din scoala ma critica fara sa ma cunoasca in interior Adica daca ies pe afara in timpul pauzei aud mereu "vai ce urata esti" Stiu. si eu ma consider dar nu inteleg ce vina amcrying De ce trebiuie ca lumea sa ma invinuiasca pe mine pentru ca nu sunt asa cum poate isi doresc ei sa fiu? Nu mai suport chestia asta... Ma simt pe zi ce trece mai dezamagita Si credeti.ma ca chestile astea nu le aud de la 2-3 Ci de la mai tot liceulstraight face Ma simt penibil cand aud chestile astea Adica eu ii judec pe toti dupa ceea ce au in interior sigh Scuzati.ma ca va umplu capul cu problemele mele dar chiar nu am unde sa ma descarc crying Si daca si voi aveti de gand sa ma jigniti mai bine nu imi mai raspundeti. A, a si stiu ca nu este o intrebare :-

Răspuns Câştigător
| sofia_8041 a răspuns:

Din moment ce tu pui la suflet ceea ce zic ei inseamna ca nici tu nu esti multumita cu tine insuti.Asa ca sfatul meu ar fi sa incerci sa schimbi ceva la tine.Crede-ma ca majoritatea fetelor din ziua de astazi nu is cine stie ce dar in momentul in care se aranjeaza si se macheaza arata ca scoase din cutie. Poate ca pur si implu ar trebui sa te aranajezi putin mai mult sa te machezi iti schimbi coafura cu ceva care te prinde mai bine si sa incerci haine care iti vin mai bine.Nu ai cum sa fi urata pentru ca nu exista oameni urati... poate pur si simplu nu sti cum sa tu cum sa te aranjezi.
Astfel ca din punctul meu de vedere ai dde ales intre 2 sitautii: fie te conformezi, te impaci cu tine insuti si nu mai bagi in seama lumea care iti spune rautatile astea, fie te schimbi si devi asa CUM TI-AI DORI TU SA ARATI, nu asa cum ar vrea alti sa te vada frumoasa. Daca tu in momentul in care te uti in oghlinda esti multumita de ceea ce vezi nu mai trebuie sa-ti pese de ce zice restul lumi. Daca nici nu esti multumita inseamna ca e timpul pentru o schimbare.
Stiu ca nu ai cerut un sfat dar am vrut totusi sa ti-l dau pentru ca sunt sigura ca te poti tranforma intr-o fata frumoasa cu foarte putin efort.

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Nu exista femeie urata. Numai barbati nepregatiti, sau femei invidioase. Fiecare femeie are ceva frumos. Deci> Daca ne luam dupa barfe, toate femeile sunt curve, toate femeile sunt proaste toate femeile----- etc. Ca atare nu stiu de ce tu bagi in seama. Nu putem fi cu toti miss. Nu putem fi cu toti luceferi. Intregul ne-a lasat pe fiecare asa cum este el. Nu trebuie sa jignim. Dar asta este lumea in care traim. Oare tu crezi ca cei care te jignesc sunt mai frumosi ca tine? Eu nu cred. Ca atare Ignora. Este singura solutie. Tine spatele drept cu demnitate. Atitudine si cinste nu o va lua nimeni. Fi fericita. Ce spui de cei care sunt bolnavi, orbi, cu cancer, handicapati, in carut, sau cei care nu au un adapost deasupra capului? Acelea sunt adevarate probleme. Bucurate, danseaza canta, ca nu se stie niciodata cand se va trage cortina peste noi, si atunci va fi prea tarziu. Sa fi fericita! Pa!

| danifx2 a răspuns (pentru baru):

Baru: ma nu exista barbati gay ci doar femei urate

litle angelll: si nu esti chiar asa urata dupa poza de profil

| Sabyynna a răspuns:

Stiu cum e. Si pe mine m-au facut cioara chioara(pentru ca port si ochelari) si in toate felurile, pana cand mi-a ajuns mie si le-am zis ca eu imi pot schimba aspectul, dar pentru ei e prea tarziu ca sa mai schimbe caracterul. Daca mai se gaseste un "perfect" care sa rade de mine il intreb doar daca nu isi da seama ca e o cauza pierduta, apoi ii intorc spatele si plec.
De cand ma comport asa nu a mai indraznit nimeni sa comenteze. Daca vrei sa mai vorbin : sabyy_love_you_24@yahoo.com

| ccriss a răspuns:

Of of sad nu mai fi suparata in lumea asta exista o gramada de ipocritii care cauta numa sa rade de altii dar din pacate ei uita sa se uite in oglinda si sa vada ca nici ei nu sunt asa perfecti pe cat par. si eu am avut o colega asa de care mai toti radeau dar intr-o zi le-a spus ca ea ca ei ar putea fi exista tot felul de operatii dar de prostie si ipocrizie nu te poti opera :X incearca sa-ti gasesti prieteni care sa te inteleaga si sa nu rade de tine si ignorai pe ceailalti... sau te poti muta la o scoala in care este cat de cat o disciplina mai buna in care elevii nu rad unii de altii... nu stiu ce atf sfat sati mai dau
:*

| Scarlettt a răspuns:

Stai draga calma ...Nu cred ca esti asa uratastraight face Si nu tot se rezuma la fata Deci incerca sa socializezi cu cei din jurul tau.Sa vezi daca ai un caracter frumos te vor admira toti.Nu e important mereu aspectul fizic sau fata degeaba esti frumoasa daca esti proasta nu ajuta cu nimic :* BAFTA

| Judas6k a răspuns:

Buna,daca doresti sa vorbim, chiar te astept, sa-ti aud probemele : xlooserluck20.Nu esti frumoasa,vad din poza,si crede-ma,toata lumea are bun in ea,pentru unii esti frumoasa,pentru altii esti urata,pentru ca nu esti ca ei,esti diferita,esti speciala, lasa-i sa zica ce vor. Daca tu te simti bine, e perfect.

| Denii13 a răspuns:

Vaai,nu trebuie sa dai atentie acestor lucruri. Tine capul, barbia sus! cu incredere.Vei vedea ca o atitudine buna iti aduce numai lucruri bune. Oamenii sunt rai,mai ales copii, asa ca, chiar nu are rost sa suferi din cauza asta.Toti avem diferite defecte si ai dreptate,o carte nu se judeca dupa coperta,dar in zilele noastre cam asa e... Oricum, esti sanatoasa, asta e foarte important. Bucura-te ca te trezesti in fiecare dimineata si faci toate lucrurile singura!

| MrAndrei94 a răspuns:

Nu pune la suflet vorbele altora! Si in plus daca esti tu in poza de la profil esti frumoasa :*