| anonimyus a întrebat:

Au trecut aproape doi ani jumate de la ultima relatie serioasa. Sunt frustat ca nu mai sunt in stare sa imi gasesc o fata, sa imi cladesc o relatie. Am mai avut tentative, dar au esuat din vaste motive. Am 19 ani, sunt un tip mai retras, adica nu prea imi plac discotecile(mai ies o data la 2-3 luni) prefer o terasa, un club mai linistit. Imi place sa ies cu prietena la un film, la o plimbare prin parc, prefer activitatile clasice. Observ ca in ziua de azi baietii au uitat ce inseamna sa fii "cavaler", sau macar cu bun simt, deja sunt pe cale de disparitie cei care sunt, influientati de crema baietilor adevarati. Sa nu uitam nici fetele, care nu prea se mai bucura ele la o floare, o scrisoare, un cadou cat de mic ar fi el, asteapta gentile Louis Vuitton, pantofii Jimmy Choo si alte accesorii Tiffany si cristale Swarovski, sa fie plimbate cu noile aparitii din curtile : BMW, AUDI si alte masini exotice, plimbarile prin parc cauzeaza varice si dureri de spate... Cum sa imi cladesc eu o relatie cand aproape toate fetele se incadreaza in categoria de mai sus?straight face Ce ar trebui sa fac? Sa ma schimb eu? Sa merg si eu pe criteri din astea mizerabile, care se rezuma dar la partea materiala? Sa raman pe principiile mele? Imi este dor de o relatie bazata doar pe iubire!

8 răspunsuri:
| nonny50 a răspuns:

Raspunsul e simplu : ai rabdare.
Uneori fata aia pe care o cauti si cu care vrei sa ai o relatie serioasa e tocilara clasei, fata de care toti fac misto in scoala.

| anonimyus explică (pentru nonny50):

Nici chiarhee hee m-ai inteles total gresit. Caut o fata la care totul sa nu sa se rezume doar la partea materiala, si nu stiu cum as putea sa fac lucrul acesta. Imi pare rau ca mai inteles gresit.

| nonny50 a răspuns (pentru anonimyus):

Raspunsul meu era mai lung, dar m-am luat cu alte treburi.
Am inteles perfect la ce te referi tu, dar rezolvarea nu ai cum sa o gasesti nici tu, nici eu, nici nimeni. Pentru unii se numeste EVOLUTIE faptul ca se rezuma totul la partea materiala. Pentru noi, astia mai clasici, se numeste "se duce lumea de rapa".
Ai zis ca tu cauti o fata la care sa nu se rezume totul la partea materiala, si nu sti cum sa faci asta. Pai nu sti cum sa o cauti, sau ce?!

| adriang95 a răspuns:

Prietene, nu-ti pierde speranta pentru ca am aflat ca se poate... Exista fete ok, crede-ma, dar nu pentru mine (inca).
Problema mea e varsta: 17 ani, in timp ce toate fetele ok erau de la 18 in sus si nu o data am fost respins finut de o fata din cauza varstei.
Ideea e sa astepti si sa cauti fetele putin mai timide (desi nu prea sunt multe la numar) si vezi ce faci, pentru ca esti unul din putinii baieti care merita o astfel de fata, dar din pacate e greu sa le gasesti (dar nu imposibil), iar varsta pe care o ai iti ajuta mentalitatea (vei vedea)...

| Vibrations a răspuns:

Hai să-ți zic eu ceva băiete. Vremuri s-au schimbat. S-au schimbat în ce sens? S-au inversat rolurile în societate. Dacă înainte femeile își doreau familie, relații și dragoste, iar bărbații își doreau o carieră și realizare profesională, în zilele noastre e invers. Femeile vor carieră, iar bărbații vor familie. E o tendință ciudată care va trece. Fiecare generație are tendințele si obiceiurile ei.
În legatura cu problema ta, că nu îți găsești o iubită pe placul tau... cred că ar cam trebui să-ți iei gândul. Asemenea fete nu mai găsești în ziua de azi. Dă vina pe mass-media care promoveaza feminismul. Îmi cer scuze că ți-o spun așa franc. În ziua de azi să-ți găsești o fată de treabă, familistă. inteligentă, și frumosă în același timp echivalează cu a câștiga la 6 din 49.

| Maya2014 a răspuns:

Uite,eu sunt o fata care apreciaza baietii ca tine si mai sunt si altele, doar ca nu se evidenteaza ca majoritatea.Nu trebuie sa te schimbi, ai face cea mai mare greseala din viata ta.Rabdarea e sfanta! O relatie de lunga durata e bazata pe iubire, respect, comnucare si integere.Fii optimist, nu toate sunt la fel, va veni soarele si pe strada ta, rabdare.

| LucianP a răspuns:

Cam aceeasi problema o am si eu, am 18 ani si de vreun an nu mai am prietena.acum vreau sa mi fac, dar nu asa..pt 2-3 saptamana, vreau o relatie mai lunga, serioasa, imi place sa ofer flori, sa ma plimb cam ce a spus anonim

| thunderstorm a răspuns:

Deci, sa nu te schimbi.Ai dreptate in tot ce ai spus insa nu toate fetele sunt asa, adica nu inca. Si in legatura cu gasitul fetei eu zic sa ai rabdare si sa ai ochii larg deschisi ca nu se stie, dar mai ai destul timp de cautat.