| DanielGeorgeGD94 a întrebat:

aveti idee cum pot sa ii zic unei fete care o cunosc si sunt prieten cu ea sa i zic ca o plac? nu as prefera sa i zic direct ca as putea strica prietenia cu ea.

Răspuns Câştigător
| L1feDRAIN a răspuns:

Inteleg ce vrei sa spui..eu am facut-o si am stricat tot si ma sgarii pe fata in fiecare seara pentru marea mea prostie am crezut ca ma place, dar era o prietena buna doar.

Iti recomand pur si simplu sa-i da-i semne ca o placi fara sa-i spui ceva.
Ea o sa-si dea seama cu timpul..si asa va fi mai usor.
Eu cind am zis acelei fete ca o plac ia mi-a zis ca si-a dat seama demult., dar nu a schimbat nimic pina eu nu i-am zis asta. si TOT s-a schimbat TOT.

Fa bine si asculta-ma, fa ce ti-am zis.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iti recomand si tie cele cateva versuri din "Voci din public" de Cosbuc. Acolo gasesti raspunsul mult cautat. Totusi, daca nu-i zici direct, atunci...pup-o direct, ca daca nu, o va face altul si dupa aceea te vei plange ca nu ai avut noroc!

| Dracoola a răspuns:

Invit-o in oras. Daca va accepta mai multe invitatii, este un semn ca ar fi interesata. Tu de unde o stii? Daca tot zici ca esti amic cu ea? De la scoala. Cel mai simplu mi se pare s-o suni si s-o inviti in oras. Acolo se va vedea totul clar. N-ai nevoie sa te ploconesti fara rost in fata ei. Si sincer vorbind: Ce dracu prietenie crezi ca ai putea avea cu o fata?

| Jmecherosu14 a răspuns:

Spune-i direct in fata cand nu mai e altcineva prin prejur. Si stai linistit nu se va supara sau strica relatia ta cu ea de prietenie... spune-i direct si te va intelege!

Bafta