| croissant a întrebat:

Buna TPU, azi am iesit la un dating cu un baiat. Mi-a placut de el si el se comporta ca si cum i-ar fi placut, nu mi-a zis asta ma gandesc ca poate incerca sa se poarte galant. De indata ce am ajuns acasa l-am sunat sa ii spun ca am ajuns dar am vb foarte putin spunandu-mi ca are treaba... In conditiile in care inainte ma suna f mult si imi scria f mult pe wapp... Ce sa fac? E un semn ca nu ma place? Ar trebui sa renunt sa ii mai scriu? Nu inteleg de ce nu e direct si nu spune. Ma simt bulversata si trista

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Credeam că băieții trebuie sa se abțină să sune fata o zi doua după prima întâlnire. Probabil așa credea și el și l-ai luat pe nepregătite când l-ai sunat tu așa de repede. Oricum ar fi, nu lua nicio hotărâre încă, lasa un pic de timp si vezi cum se comportă în viitorul apropiat. Daca se poarta rece în continuare posibil sa nu ii fi plăcut ceva la tine. Deși ar fi fost fair să-ți zică din prima, unora le e greu sa zică chestiile astea verde în față de teama de a jigni.
Dar așa cum ziceam, nu trage nicio concluzie încă.

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Mie mi s-ar fi parut normal sa te conduca el pana acasa. Eu asa as fi facut. Daca nu a facut-o, probabil nu-si doreste ceva serios cu tine...dar cine stie, poate asa se poarta baietii mai nou, nu mai conduc fetele acasa.

| AnemonaP a răspuns:

Clar ceva s-a întâmplat. Nu ii mai scrie, așteaptă răspuns de la el sa vezi când te va caută și ce îți va spune.

| aditimus a răspuns:

E posibil sa nu ii fi placut dar nu te intrista asteapta sa dea el un semn nu il presa iar daca nu e sa fie sunt atatia care sunt singuri si asteapta pe cineva ca tine...

| RAY a răspuns:

Fata ți am spus orice băiat face orice și se preface, joaca teatru pentru sex, asta depinde de tine ce vrei, de plăcut te plac și eu, vrei sa facem sex?

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca te grabesti sa tragi decizii pripite, din cauza nerabdarii, poate chiar avea treaba baiatul... ai rabdare ca nu au intrat zilele in sac, da-i timp sa te caute si asteapta-l sa-ti vorbeasca.

| VoidEternal a răspuns:

A fost prima voastră întâlnire?

| croissant explică (pentru VoidEternal):

Da

| VoidEternal a răspuns (pentru croissant):

Credeam că băieții trebuie sa se abțină să sune fata o zi doua după prima întâlnire. Probabil așa credea și el și l-ai luat pe nepregătite când l-ai sunat tu așa de repede. Oricum ar fi, nu lua nicio hotărâre încă, lasa un pic de timp si vezi cum se comportă în viitorul apropiat. Daca se poarta rece în continuare posibil sa nu ii fi plăcut ceva la tine. Deși ar fi fost fair să-ți zică din prima, unora le e greu sa zică chestiile astea verde în față de teama de a jigni.
Dar așa cum ziceam, nu trage nicio concluzie încă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ori ești bolnava,ori nu realizezi ca toate întrebările tale suna la fel,legate de n băieți pe care ii plăceai,și ei ulterior nu te mai cautau,nu le mai pasa deloc de tine. Pana și eu ti-am spus în repetare rânduri sa fi puțin mai indiferenta, ca un băiat când te place mult face orice este posibil sa te caute, sa îți audă vocea aia ta dulce,sa te întrebe de sănătate, dar tu nu vrei sa înțelegi nimic din ceea ce ți se explica.e clara treaba,se citește repede pe tine ca ești " to much available",prea disponobil, își pierde fast interesul, îl sufoci, trebuie sa ii lași puțin timp, răgaz, nu la orice chestie sa îl suni ca și cum iai da un raport, asta reiese din întrebarea ta.
Parca ai 10 ani, nu știu de ce nu înveți din greșeli. Sa fiu al naibii daca nu multe întrebări ale tale zici ca sunt trase la indigo,aceeași formula, aceeași poveste,, aceeași dezamăgire, și de fiecare data tu ai de suferit din tot acest STORY. Întrebările tale spui ca sunt copy-paste, doar ca implică alt băiat, dar într-un mod clișeic toți fac la fel cu tine, și tu tot nu conștientizezi: )) deci, e tare,, FREAK " ești ciudatela cornuleț apetisant și inocent ce ești tuhee hee

| Ionella1501 a răspuns:

In primul rând, după prima întâlnire, trebuie sa lași băiatul sa dea primul semn. Tu ajungi acasa și îți vezi de treaba ta pana te contactează el. happy Bărbații sunt cei cărora le place sa cucerească. Dacă tu îl suni prima, e ca și cum ii dai confirmarea ca te-a cucerit și e clar ca își va pierde interesul usor usor.

| stef87 a răspuns (pentru Ionella1501):

Nu stiu de unde scoateti regulile astea, cu 3 zile, cu cine raspunde mai intai, parca ar fi Standardele internationale scrise undeva!

Fratilor, intelegeti si voi ca reactiil oamenilor nu depind doar de voi, ca nu traim ca acu sute de ani, intr-un satuc izolat! Poate CHIAR NU ARE OMUL TIMP IN MOMENTUL ALA, poate l-a lovit melancolia cand a plecat de langa tine, poate a pus stapanire pe el gandirea si ii da palme ca s-a lasat dus de nas de sentimente! Dar hei, poate dupa un somn bun, poate se reaseaza lucrurile si la el si te va suna sa te mai intrebe ceva, sau sa-ti dea o veste.

De ce va grabiti sa categorisiti oamenii? Stiti ca multe lucruri pot evolua? Stiti ca multe lucruri, prin comunicare si intelegere se pot corecta la ambii? Stiti cat de valorosi sunt oamenii care te inteleg, chiar daca nu dezvolti relatia visata?