| Alex008 a întrebat:

Buna TPU.Azi fata pe care o plac nu a venit la scoala si in detalii ne intelegem bine vorbim fara rusine si fara secrete unul de altul dar nu stiu cum ar trebui sa actionez in urmatoarea situatie:

Sunt mai timid de felul meu si mie cam frica sa ii spun in fata ca o plac.Ce ma sfatuiti sa fac? Sa-mi iau inima in dinti si sa-i zic in fata sau sa-i zic pe mess sau prin sms.Si daca folosesc sms sa trimit prima data niste mesaje anonime sa vad cum reactioneaza? MS MULT FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| GuBeeBăăi a răspuns:

Dupa parerea mea, nu ar trebui sa o intrebi pe mess fiindca se va gandi ca esti prea fricos... spune-i direct!:
1.asigura-te ca nu place alt baiat
2.ai grija sa fiti singuri smug
3.nu mai am idei laughing... funda?

6 răspunsuri:
| SakonSIUkon a răspuns:

Poti si pe mess nu conteaza.Doar spune-i

| ღElyaღLoveKpop a răspuns:

Eu sunt fata deci ar fi frumos daca ai putea, sau ai avea curajul sa-i zici asta in fata, pentru ca asa e mai multa tensiune romantica. Dar sa trebuie sa fie locul potrivit momentul potrivit si ce e mai important (apropo trebuie s afiti singuri)invit-o la o plimbare de exemplu. si apoi spune-ithinking SPER CA TIAM FOST DE AJUTOR tongue

| MariaLOL a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea fata in fata, nu ar trebui sa stie ca iti esti rusinehappy

| Bbyblue16 a răspuns:

Prin mesaje anonime nu prea cred. insa incerca sa te apropri mai mult de ea. dai de inteles ca vrei o relatie cu ea, poarta o discutie mai aprinsa [ pe mess daca spui k esti timid] iar in functie de cum reactioneaza ea tu decizi daca mergi mai departe sau nu. Mult succes! :*

| dPrB a răspuns (pentru Bbyblue16):

Discutie mai aprinsa? La ce te referi?

| Bbyblue16 a răspuns (pentru dPrB):

Pei sa ii spuna k el simnte ceva mai mult decat o simpla prietenie pentru ea si chestii de genuhee hee