| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU sad!

Azi in ziua de paste prietenul meu m-a lasat sad ma simt incrozitor plang in ziua de paste!
Stam de 1 an jumatate impreuna eu am 19 ani el 20!
Va explic motivu un simplu motiv foarte prost sad!

Aseara eram pe messenger si o prietena de-a mea foarte buna m-a rugat sa ii bag id fostului ei prieten pentru ca ea se certase cu el 10 minute dupa ce eu l-am adaugat pe baiatu acesta in lista prietena mea m-a rugat ca sa ma uit ce status pune asta la el la messenger pentru ca el ii daduse ignor!
Si baiatu asta era prieten cu prietenu meu si baiatu asta m-a intrebat ca cine sunt si eu i-am zis ca sunt prietena lu!
Ma intrebat de unde am id si i-am explicat eu ca am schimbat listele cu o fata ca sa nu o bag pe fosta lui adica prietena mea ca poate imi dadea si mi'e ignor) apoi eu dupa 20 de minute i'am dat ignor si sad Azi i-am explicat iubitului meu ce s-a intamplat si el s-a enervat incrozitor sad (mi-a zis gata s-a terminat totul pa)Mi-a zis ca de ce ma bag eu intre ei sad sincer va spun nu credeam ca va ractiona asa mi-a mai facut asta o data cu un prieten de-al lui ca ala ma adaugat pe mine dar eu i-am dat ignor si tot la fel a reactionat voi ce credeti sa nu ma bag cu el in seama? pentru ca daca ma bag imi zice (dnd pa) Va pot spune ca e foarte orgolios dar e un motiv stupid sad de a se desparti asa de mine sad!

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Da este foarte orgolios si cred ca din orgoliu iti zice pa si din astea totusi dupa un an jumate nu cred ca poate renunta la tine asa usor definitiv, doar o perioada, perioada in care astepata sa il ridici in slavi si sa iti ceri iertare neincetat.Indiferent de ce zice cerandu-ti iertare se va simti foarte mandru de el.Este foarte greu trebuie sa ai multa rabdare si sa lasi mult d ela tine daca vrei ca o relatie cu acest baiat sa mearga.Ori il accept asa cum este ori il lasi in pace,sigur daca nu o sa mai vrei sa va impacati si vede ca situatia devine grava o sa-i para rau.E alegerea ta iti poti cere iertare chiar daca nu esti vinovata si cred ca si el stie asta dar incearca sa se minta chiar si pe el.Tu fa-ti datoria cere-ti iertare daca il iubiesti si vezi ce se intampla,daca te iubeste o sa i se faca dor de tine.Iar daca iti doresti ca el sa nu mai fie asa de orgolios ai nevoie de multa rabdare,bunatate, calm si trebuie sa il faci sa inteleaga ca astfel de atitudini nu duc decat la lucruri rele(certuri). Uneori nu e nevoie de atata zarva pentru lucruri asa de marunte, pierdeti vremea si va departati unul de altul.Tu ai facut foarte bine ca i-ai zis si ai fost sincera ii poti spune si lui asta.Eu iti urez succes si sper ca il final sa se rezolve totul si sa fiti fericiti!happy

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
E un motiv banal, iar prietenul tău este mult prea imatur ca să înţeleagă acest lucru.

Baftă!

| Visecolorate a răspuns:

Off.Nu pot sa spun decat ca daca el tine la tine va lasa la o parte orgoliul, mai ales ca e un motiv stupid. Plus ca sunteti impreuna de atata timp. Daca te iubeste o sa realizeze ca nu merite sa lase relatia asta pentru un motiv atat de aiurea. Bafta.si nu mai plange. Incearca sa vorbesti cu el. Daca nu intelege, lasa'l sa se calmeze. Isi va da el seama, daca ii pasa.

| Andreeaa19 a răspuns:

Pai poate el voia de mai mult timp sa va despartiti, pentru ca poate are o alta relatie de care tu nu sti si de aceea a reactionat pe motivul asta doar ca sa se termine relatia voastra.Sau poate asa e el, dar daca te iubeste se va intoarcebig grin

| IleanaConsaZeAnA a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat nu te lasa.

| Alexzadon a răspuns:

Eu zic ca avea alte motive pentru o despartire si asta a fost doar un pretext

| andreea4ever a răspuns:

Uite o solutie.
Lasa-l in pace. Daca te iubeste se intoarcewinking
Si iti zic eu, baiatul se plictiseste acasa ai are chef de cearta.Incearca sa pari indifereinta si o sa se intoarca el singur inapoiwinking. Stai linistita:*

| Ina_9492 a răspuns:

E un motiv foarte stupid, iar dupa parerea mea eu zic ca vroia sa se desparta de tine si a asteptat doar un motiv ca sa "fi tu de vina nu el", asta e parerea mea.Am o verisoara care tot asa vroia sa se desparta de prietenul ei si s-a certat cu el tot dintr-un motiv supid, nu te mai baga in seama cu el...asteapta sa vezi daca o face el