| FloriFloricaa a întrebat:

:C
Deci cum să vă spun? E o poveste mai lungă dar e... drăguță și ciudată.

Mereu am crezut că iubirea e o atracție hormonală în cazul adolescenților și nimic mai mult. De când sunt mică îmi t spun "ce naib cu iubirile astea? eu n-o să mă îndrăgostesc în adolescență, de ce se spune că de la 13 ani (începutul adolescenței) începe iubirea" și eram ceva de genul "la 13 ani îndrăgostită? NEVER!" dar a apărut un băiat nou în școală și PAM! M-am simțit atrasă de el.

Deci 100% mă plăcea, o știu clar. Dar eu nu vreau relații de la 13 ani! Never!
Problemă e că m-a întrebat și am acceptat, nu puteam să-i spun nu. "Asta ce naiba mai e? Înseamnă că-l plac? " îmi tot spunea, dar acuma recent, brusc, realizez că suntem împreună dar mi-a zis "te iubesc!" la telefon și pe facebook, în realitate suntem cam reci, ce pot să fac? Adică să ne apropiem?

Nici nu vroiam relație, iar acum vreau să ne apropiem unul de altul...Mă simț @#$%.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca el asa a spus, inseamna ca asa este! Lasa-te iubita, asa cum intelegi tu acum iubirea, dar...nimic mai mult.

| Emilian65 a răspuns:

Sunteti cam mici pentru a face sex, dar pentru o prietenie ca intre doi adolescenti spun ca nu este prea devreme.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Sexul ar fi o metoda buna sa va apropiati, sau ati putea incerca sa iesiti la un suc si sa discutati serios chestia asta, gen ce asteptari are de la o realtie, ce asteptari ai tu, sa vedeti daca va potriviti ca mentalitate ( recomand sa incerci a doua varianta)

| FloriFloricaa explică:

O.M.G! Sex? -.-
Nu e ceva de discutat, nu în cazul ăsta.

| FloriFloricaa explică:

El e prea rușinos, nici eu mai brează. Dar el A mai avut prietenă, și eu. Dar la ni unul n-a fost iubire adevărată, acum e...

| Dumitrescu_Marius_1995 a răspuns:

Buna!
Consider ca sunteti mult prea mici pentru o relatie,dar ce ar putea fi mai frumos decat iubirea.
El e genul de baiat care pe retelele de socializare sau la telefon ti-ar pune luna la picioare, dar in realitate are acea retinere, timiditate (asa sunt si eu). Poti sa-l intrebi tu de vorba dace el nu vrea.E normal pana la urma, cred ca esti prima "iubita"a lui si mai e si varsta, lasa-i timp pentru acomodare.