| anonim_4396 a întrebat:

cand mi-am facut primul prieten le-am spus parintilor mei de el dar ei nu au fost de acord deoarece el are 21 de ani iar eu 16.noi am continuat relatia si fara sa stie ai mei deoarece tinem unul la altul foarte mult...credeti ca ar fi bine sa le spun ca am continuat relatia cu el? dar sunt sigura ca nu o sa fie de acord...voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Spinoasa a răspuns:

Buna! Eu am o relatie de 3 ani si parintii mei stiu de ea de un an si jumatate. Sunt de parere ca o data ce ei ti-au interzis sa continui aceasta relatie,tu trebuie sa ii dai curs in continuare, avand in vedere faptul ca va iubiti sau cel putin exista chimie intre voi, cu timpul o sa accepte, cunosc cazuri in care parintii nu au fost de acord cu o anumita relatia, dar pana la urma au trebuit sa o accepte deoarece au vazut ca nu o pot distruge.Sa nu renunti la el daca il iubesti. Sper sa te ajute raspunsul meu!happy

| andreywtza a răspuns (pentru Spinoasa):

Cu siguranta nu voi renunta la el...multumesc pentru ajutor

6 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Acum mai sunteti impreuna? Daca mai sunteti ar fi bine sa nu le spui pentru ca dupa vor incerca sa va desparta si vor face orice ca sa nu va vedeti. Probabil daca prietenul tau ar avea o varsta apropiata de a ta nu ar exista astfel de probleme dar ei se gandesc ca el e mult mai mare decat tine si vrea de la tine doar..., asa ca in mod sigur vor reactiona urat mai ales cand vor afla ca i-ai mintit si ca ti-ai continuat relatia fara voia lor. Daca vrei ca sa mai fiti impreuna nu e o solutie buna sa le spui, daca i-ai mintit pana acum poti continua minciuna. Partea proasta ar fi sa va vada cineva impreuna si sa ii anunte pe ai tai, dar nu trebuie sa pui raul inainte. Tu faci cum crezi ca e mai bine. Dar poti sa il intrebi si pe prietenul tau despre situatia asta si sa isi dea si el cu parerea, mai bine sa nu le spui pentru ca apoi iti vei pierde prietenul.

| andreywtza a răspuns (pentru Aηηy):

Suntem si acum impreuna...e rau ca nu ne putem vedea decat o data pe saptamana dar asta este..decat sa le spun la parinti si sa nu fie de acord nici acum mai bine nu le mai spun nimic

| GossipGirL93 a răspuns:

Eu cred ca au sa te inteleaga ca doar nu sunt niste monstri au si eii inima si stiu ce este asta dragoste au trecut prin asta, doar sa stii cum sa o spui tu spune-o mai intii pe ocolite intr-o gluma si ai sa vezi reactia daca os fie negativa mai bine sa astepti ca apoi sa nu fii pedepsita si sa nu te mai lasa sa iesi cu el... Sper sa fie totul ok eu iti doresc succese:***

| iulia2 a răspuns:

Eu cred ca a trebui sa le spuihappy deoarece nju poti trai asa mereu. bafta!