| Constantin4 a întrebat:

Ce poti sa-i spui unei femei atunci cand plange? Dar unei femei care plange de prisma iubitului?
Astept pareri!

8 răspunsuri:
| AndreeeaLoly001 a răspuns:

Pai...o intrebi de ce plange, o sfatuiesti, dar mai ales...o asculti, pentru ca daca plange inseamna ca are nevoie de cineva care sa ii fie aproape.

Si daca plange din cauza iubitului, la fel- o asculti si incerci sa o intelegi. Si ii spui ca (poate) acel ''iubit'' nu merita ca ea sa planga dupa el. Bafta! Fundita?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O lași să se liniștească și apoi discuți cu ea.
Pa, pa.

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Poti sa o consolezi, sa o faci sa uite prin orice modalitate. Sa o asculti, sa o lasi sa se descarce, si apoi sa glumesti usor cu ea. Ii dai niste melodii dragute, ii recomanzi un film.
Dar principalul e sa o sustii, sa o asculti

| varcolaccc a răspuns:

Trebuie sa o înțelegi si sa o sprijini si totul va fi bine, încurajeaza-o si spune-i ca vei fi si la bine si la rau langa ea. Si din pricina iubitului, ii spui ca nu merita sa planga pentru unu ca el, ca nu o merita chesti din astea mai sentimentale dar trebuie sa iti pese cu adevarat de starea ei. Succes

| Otils a răspuns:

Ii spui ca trebuie sa planga pentru cineva care nu merita...pentru ca cine merita nu o va face sa planga.Si nu uita ca femeile sunt concepute pentru a fi iubite nu intelesewinking!

| g4mma a răspuns:

O lasi in pace.

| AnneღU a răspuns:

Nu orice se rezolva prin vorbe! De ce sa o intrebi cauza motivului? oh go on nu e ok. De preferat ar fi sa gasesti orice modalitate sa uite ...Trebuie sa incerci sa o consolezi dar si sa nu o presezi prea tare cu intrebari tongue Daca o cunosti indeajuns de bine, atunci stii ce ii si place sa faca. Asta e o solutie buna, de a inlocui tristetea ei cu ceva placut, o activitate placuta thinking

| tzuticamiley a răspuns:

Buna! :*
Nu poti sa ii spui nimic doamne. Doar i-ao in brate si strange cu calm si iubire, sa simta ca esti langa ea big grin
E cea mai buna "reteta"!:*